solidarność

Lista artykułów

1326898856 duda piotr

Solidarność wyznacza cele na przyszłość

- Mamy swój czas, wróciliśmy do gry, a może kolejnej szansy nie będziemy mieli. Jeśli są działacze, którzy myślą, że jakoś tam będzie, to jakoś to nie będzie – powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej podczas Krajowego Zjazdu Delegatów w Kielcach, który rozpoczął się w czwartek (22 listopada).Szef „S" podsumował

Wyjście na ulice to ostateczność

- Nie chcę mówić o tym, że będziemy walczyć na ulicach o emerytury górnicze, bo najwięcej problemów rozwiązujemy przy stole negocjacyjnym. Ulica to ostateczność i myślę, że jest to nikomu niepotrzebne - mówi w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.

Śląskie: ruszają z referendami strajkowymi

Rozpoczynają się referenda branżowe będące wstępną procedurą do ogłoszenia strajku solidarnościowego (de facto generalnego) w województwie śląskim. Jako pierwsi do referendum przystępują, w środę 21 listopada, hutnicy i kolejarze.

Śląsk: referenda strajkowe w kilku spółkach

W środę 21 listopada na Śląsku odbędzie się kilka referentów strajkowych. Przeprowadzone mają być one w zakładach hutniczych, w przemyśle metalowym oraz w Kombinacie Koksochemicznym Zabrze, a także w spółkach kolejowych.- Tam ruszają jednocześnie dwa referenda strajkowe. Jedno dotyczy przystąpienia do generalnego strajku solidarnościowego w całym regionie, drugie to

Górnicze emerytury to nie był pomysł górników

- Rozmawialiśmy z ministrem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na temat emerytur górniczych. Potwierdził nam, że prace w tym względzie się toczą. W czasie tej rozmowy zadałem jedno proste pytanie: jaka jest przyczyna, że w ogóle rozpoczęto te rozmowy? Nie usłyszałem od niego jednoznacznej odpowiedzi – stwierdził w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl

Górnictwo: zmiany w emeryturach przesądzone

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził w piątek (26 października) siedzibę śląsko-dąbrowskiej Solidarności, gdzie spotkał się z przedstawicielami górniczej "S". Dyskutowano o planowanych przez rząd zmianach w emeryturach górniczyc - poinformowało biuro prasowe związku. Szef resortu pracy potwierdził, że zmiany te są

JSW: związki podtrzymują swoje stanowisko ws. nowych umów

- W zakresie wzrostu płac jesteśmy elastyczni. Najważniejsze jest wycofanie się zarządu z decyzji łamiących prawo pracy – powiedział Sławomir Kozłowski, lider Solidarności w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, podczas czwartkowej (25 października) konferencji odbywającej się w Katowicach w siedzibie śląsko-dąbrowskiej „S”. Na konferencji

Śląskie: związki szykują się do strajku generalnego

We wtorek (23 października) w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności spotkają się przedstawiciele największych central związkowych w regionie, aby powołać wspólny komitet protestacyjno-strajkowy - poinformował portal górniczy nettg.pl Grzegorz Podżorny, rzecznik prasowy związku. Podczas spotkania zostanie też uzgodniony