śląsk

Lista artykułów

Śląsk: Katowice dołączyły do systemu naprawmyto.pl

Nowe narzędzia: stronę internetową i aplikację mobilną, służące zgłaszaniu usterek miejskiej infrastruktury, zyskali mieszkańcy Katowic. To początek projektu KATOobywatel, mającego zwiększać poczucie wpływu mieszkańców na miasto. O dołączeniu Katowic do systemu naprawmyto.pl przedstawiciele władz miasta poinformowali na wtorkowym briefingu. - Naprawmy to, czyli wszyscy razem:

Region: wkrótce pierwszy nabór projektów badawczo-rozwojowych

Suma 60 mln zł dofinansowania z UE czeka na firmy z województwa śląskiego realizujące - samodzielnie lub w konsorcjach z uczelniami - projekty badawczo-rozwojowe. Pierwszy raz w rozpoczynającym się 30 kwietnia naborze uwzględniane będą projekty w ramach pięciu, a nie trzech regionalnych specjalizacji. Tzw. "inteligentne specjalizacje" (termin unijny) to dziedziny, które region

Śląsk: apel w sprawie gospodarki odpadami

Śląska Partia Regionalna, będąca w trakcie rejestracji, apeluje do rządu o specyficzne rozwiązania prawne dla woj. śląskiego w zakresie m.in. gospodarki odpadami i prawa środowiskowego. Argumentuje, że powodem są uwarunkowania, związane z przemysłem. Koordynatorzy Śląskiej Partii Regionalnej zapowiadają, że celem tej organizacji, której wniosek o rejestrację trafił do sądu w

Śląskie: przedsięwzięcia za ok. 25 miliardów

W województwie śląskim, w ramach programów regionalnych i krajowych, prowadzone są obecnie przedsięwzięcia o łącznej wartości ok. 25 mld zł - poinformował w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Ocenił, że rządowy Program dla Śląska jest już realizowany w praktyce. Szef resortu inwestycji i rozwoju w środę wieczorem był uczestnikiem debaty w TVP Katowice,

Śląskie: nowa taryfa komunikacji miejskiej

Od 2018 r. na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie obowiązywała jedna taryfa komunikacji miejskiej zamiast taryf trzech dotychczasowych organizatorów. We wtorek przedstawiciele metropolii i organizatorów podpisali porozumienie w tej sprawie. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) powstała 1 lipca 2017 r., a zacznie formalnie działać od 1 stycznia 2018 r.

1477924273 solaris autobus przegubowy solarisbus com

Śląskie: Metropolia będzie mogła kupić 300 autobusów elektrycznych

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) ma w środę podpisać z NCBR porozumienie, na mocy którego - w razie uzyskania dofinansowania na poziomie 85 proc. lub więcej - kupi nawet 300 autobusów elektrycznych. Jak poinformował we wtorek przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak, zapis taki znajdzie się w porozumieniu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, na mocy którego metropolia

Śląskie: już prawie połowa kontraktacji RPO

Samorząd woj. śląskiego zawarł do początku grudnia br. umowy na dofinansowanie projektów wykorzystujące ponad 40 proc. środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020 - wynika z danych przekazanych PAP przez urząd marszałkowski. W obecnym śląskim RPO znajduje się najwięcej środków spośród programów regionalnych w Polsce - 3,477 mld euro (obecnie

Śląsk: PO wybrała nowe regionalne władze

W poniedziałek, 11 grudnia Rada Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej wybrała nowy Zarząd Regionu. To kolejny etap wyborów władz w strukturach Platformy – poinformował portal nettg.pl Łukasz Borkowski z regionalne biuro prasowego Platformy Obywatelskiej RP. Pracami nowego zarządu będzie kierował przewodniczący Wojciech Saługa. 2 grudnia w wyborach bezpośrednich, w których