samorządy

Lista artykułów

Śląsk: samorządowcy w międzyresortowym zespole

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik będą reprezentować samorządowców skupionych wokół Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w czasie prac międzyresortowego Zespołu ds. wzmocnienia potencjału przemysłowego Śląska – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Urzędu

1333377988 energa gdansk energa pl

Energetyka: zaniepokojeni samorządowcy piszą do premier

Pomorscy samorządowcy są zaniepokojeni planowaną konsolidacją sektora energetycznego. Uważają, że taka decyzja może mieć negatywne skutki dla gospodarki Pomorza. W tej sprawie skierowali we wtorek (27 stycznia) list otwarty do premier Ewy Kopacz i do ministra skarbu.Na początku stycznia minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński poinformował, że dobiegają końca prace nad

1409026101 kwk polska um

Świętochłowice: przygotowują rewitalizację pogórniczych terenów

Samorząd Świętochłowic przygotowuje się do rewitalizacji części terenów zdegradowanych przez przemysł. W ramach międzynarodowego projektu badane będą m.in. możliwości wykorzystania ich do produkcji energii odnawialnej.Położone w centrum aglomeracji katowickiej Świętochłowice są jednym z wielu śląskich miast, które borykają się z problemami zdegradowanych

Śląskie: ruszają projekty transportowe

Pierwsze projekty transportowe pod kątem nowych środków UE przygotowują samorządy i instytucje z woj. śląskiego. Samorząd Bytomia ogłosił przetarg na projekt węzła przesiadkowego; organizator komunikacji wybiera wykonawcę koncepcji systemu zarządzania ruchem.Działania zachęcające do transportu publicznego będą jedną z ważniejszych części Regionalnego Programu

Śląsk: postawili na nas krzyżyk

Ruch Autonomii Śląska zainaugurował w czwartek (22 stycznia) akcje społeczną pn. „Postawili na nas krzyżyk". W samo południe w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Zabrzu i innych miastach zostały wywieszone białe płachty z czarnym krzyżykiem. Akcja ma zwracać uwagę na fakt, że regionu ze swoimi problemami został pozostawiony samemu sobie.W Katowicach akcja została

Śląskie: budżet województwa przyjęty

Sejmik przyjął w poniedziałek (19 stycznia) budżet woj. śląskiego na 2015 rok. Władze regionu do zadań priorytetowych zaliczyły m.in. dokończenie odcinka gliwickiego Drogowej Trasy Średnicowej G2, kontynuację prac budowlanych przy zadaszeniu Stadionu Śląskiego.Za przyjęciem budżetu głosowało 24 radnych, 20 było przeciw. W wyniku jesiennych wyborów w sejmiku woj.

Premier: w marcu spotkanie ws. programu dla Śląska

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że na początku marca odbędą się rozmowy ws. programu dla całego Śląska. Poza stroną rządową, mają w nich wziąć udział związkowcy i samorządowcy. Chcę, aby na Śląsku biło serce polskiego przemysłu, by tutaj powstało centrum przemysłowe - mówiła.- Zgodnie ze złożoną deklaracją, na początku marca będziemy rozmawiać już o

Górnictwo: samorządowcy czekają na zaproszenie do rozmów

Śląscy samorządowcy wciąż czekają na zaproszenie do rozmów na temat przyszłości górnictwa. 15 bm. spotkali się w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim, aby dyskutować, w jaki sposób pomóc regionowi i branży górniczej. Marszałek Wojciech Saługa zaprosił do dyskusji Małgorzatę Mańkę-Szulik – prezydent Zabrza, Grażynę Dziedzic - prezydenta