samorząd

Lista artykułów

1577114050 basen katowice hallera ndi

Baseny z systemem wykrywania utonięć i fotowoltaiką

Większość prac budowlanych i wykończeniowych zostało już wykonanych i na początku przyszłego roku powinny rozpocząć się odbiory basenu przy ul. Hallera w Katowicach. Kilka tygodni dłużej, ze względu na prace dodatkowe, potrwa budowa pływalni przy ul. Kościuszki. W obu obiektach zastosowano innowacyjne rozwiązania m.in. zabudowany na stałe pierwszy w Polsce system wykrywania

1510147181 energa siedziba energa

Gdańscy samorządowcy przeciwni planom przejęcia Energi

Rada Miasta Gdańska uchwaliła w czwartek, 19 grudnia, apel, w którym wyraziła sprzeciw wobec planów przejęcia Energi przez Polski Koncern Naftowy Orlen. Zwrócono się w nim do premiera Mateusza Morawieckiego o wstrzymanie procesu przejęcia Energi przez PKN Orlen. Projekt uchwały "Apelu w sprawie sprzeciwu wobec planów przejęcia Energa Spółka Akcyjna z siedzibą przez Polski Koncern

Miasta nie mają strategii rozwoju, grozi im wyludnienie

W małych i średnich miastach mieszka około 40 proc. Polaków. Polski Instytut Ekonomiczny opracował dla nich scenariusze rozwoju w ramach raportów „Scenariusze rozwoju małych i średnich miast”. Do głównych wyzwań stojących przed tymi miejscowościami należy depopulacja oraz brak kompleksowych strategii rozwoju, na które cierpi co piąte średnie miasto. 43 proc. średnich

Rezygnują z pociągów, bo muszą zwróci pieniądze spółkom górniczym?

Samorządy Rybnika i Wodzisławia Śląskiego, które od czerwca 2018 r. dofinansowują ponad 30 dodatkowych kursów pociągów między tymi miastami, planują - z powodu oszczędności - zrezygnować z przewidującej to umowy z urzędem marszałkowskim. Marszałek woj. śląskiego przypomina o półrocznym terminie wypowiedzenia umowy i diagnozuje, że deklaracja lokalnego samorządu o

1563803792 podworkowirek11

Śląskie samorządy: w 2020 r. możliwe pogorszenie standardu życia

W 2020 r. w wielu miastach i gminach może pogorszyć się standard życia mieszkańców - przestrzegają samorządowcy ze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jako powód wskazują czynniki zewnętrzne: wzrost wydatków znacznie szybszy od wzrostu dochodów, za co odpowiedzialny ma być rząd. Związek jest największą organizacją samorządu lokalnego w regionie i jedną z największych w

Samorządy za zasobnym i wieloletnim Funduszem Sprawiedliwej Transformacji

Samorządowcy zrzeszeni w Śląskim Związku Gmin i Powiatów uważają, że planowany unijny Fundusz Sprawiedliwej Transformacji powinien mieć charakter wieloletni, dysponować istotnymi zasobami, niezależnymi od środków innych polityk i być rozdzielany na poziomie samorządów. ŚZGiP jest największą organizacją samorządu lokalnego w regionie i jedną z największych w Polsce. Zrzesza

Marszałek podsumował rok pracy zarządu województwa

Cały zaplanowany w Regionalnym Programie Operacyjnym Woj. Śląskiego budżet na inwestycje kolejowe i drogowe został już wykorzystany w podpisanych umowach - mówił marszałek tego regionu Jakub Chełstowski na czwartkowym, 21 listopada, podsumowaniu roku pracy zarządu województwa. - Ten rok minął bardzo szybko. () Miesiąc miodowy minął bardzo szybko i zaczęła się realizacja

Zielona plaża w Bielsku-Białej

Zielona plaża miejska, czyli miejsce wypoczynku m.in. ze ścianką wspinaczkową, powstanie do końca maja 2020 r. nad brzegiem rzeki Białej w Bielsku-Białej. Rzecznik magistratu Tomasz Ficoń podał, że w poniedziałek, 18 listopada, został ogłoszony przetarg na wykonawcę. Zielona plaża będzie jedyną publiczną przestrzenią w Bielsku-Białej przeznaczoną do plażowania i piknikowania