samorząd

Lista artykułów

Bonifikaty lub umorzenia czynszu dla przedsiębiorców, którzy zawiesili działalność

Wysokie bonifikaty - do 90 proc. - lub umorzenie czy odroczenie płatności czynszu za lokale użytkowe - to jedna z propozycji prezydenta Bytomia dla przedsiębiorców, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogą prowadzić działalności gospodaczej. O przygotowywanych przez władze Bytomia rozwiązaniach, które mają wesprzeć przedsiębiorców przeżywających obecnie trudności

Zarząd województwa w kwarantannie

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie zarządu województwa Beata Białowąs i Izabela Domogała zostali poddani kwarantannie - poinformowały służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego.  Jest to związane z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa przeprowadzonego u ministra środowiska Michała Wosia, z którym członkowie

Wsparcie miast w transformacji to zadanie Agendy Miejskiej Ministerstwa Klimatu

Wsparcie miast w transformacji w przyjazne i neutralne klimatycznie, oraz poprawa jakości życia mieszkańców to główne zadanie Agendy Miejskiej - inicjatywy, którą ogłosiło w środę Ministerstwo Klimatu. Jak podkreślał podczas inauguracji Agendy Miejskiej minister klimatu Michał Kurtyka, współczesne miasta są obszarami, na których koncentrują się najpilniejsze współczesne

Zielony budżet dla Katowic

Co szósta złotówka w tegorocznym budżecie obywatelskim Katowic będzie przeznaczona na "zielone" inwestycje - sadzenie drzew i krzewów, rewitalizację małych skwerów, tworzenie łąk kwietnych czy warsztaty edukacyjne w dziedzinie przyrody i ekologii - zdecydował prezydent miasta. W piątek, 28 lutego, Marcin Krupa podpisał zarządzenie, wydzielające z 30-milionowej puli budżetu

Rok 2020 pod znakiem wspólnot lokalnych

Samorządowcy z województwa śląskiego ogłosili rok 2020 Rokiem Samorządu Terytorialnego. To będzie okazja do docenienia dorobku wspólnot lokalnych, ale też wyraz uznania dla konkretnych, zasłużonych osób. - Sieć kanalizacyjna i wodociągowa, ale też transport publiczny rozumiany jako kolej, dobrej jakości drogi czy rozbudowane linie autobusowe, to coś, z czego korzystamy

Katowiczanin produkuje więcej śmieci niż wynosi średnia krajowa

Chociaż Katowice już w ub. roku osiągnęły wskaźnik segregacji wymagany na ten rok, czyli 50 proc., jakość segregacji pozostawia wiele do życzenia - przekazali we wtorek przedstawiciele lokalnego samorządu. Jednocześnie z danych miasta wynika, że przeciętny katowiczanin produkuje o ok. 50 kg rocznie więcej śmieci, niż średnia krajowa - łącznie 375 kg (to średnia roczna ilość

Sejmik zatwierdził realizację projektów budżetu obywatelskiego

Realizację 43 projektów I Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Woj. Śląskiego na ten rok zatwierdził w poniedziałek sejmik tego regionu. Wśród zadań budżetu znalazła się grupa projektów zgłoszonych przez instytucje urzędu marszałkowskiego, m.in. budowa wolier dla panter w śląskim zoo i wykonanie murali na ogrodzeniu tego ogrodu, zakup samochodu dla szpitala kolejowego w

Naukowcy z AGH pomogą górniczemu miastu

Pracownicy naukowi i studenci AGH oraz urzędnicy będą prowadzić wspólne przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe w obszarze zrównoważonego rozwoju Bytomia, ochrony jego środowiska i zasobów materialnych. Porozumienie o współpracy naukowo-badawczej prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał z prof. Jerzym Lisem oraz prof Markiem Całą z AGH. - Porozumienie, które zawarliśmy umożliwia