restrukturyzacja

Lista artykułów

Solidarność: o powołaniu jednego podmiotu górnictwie

Specjalny zespół roboczy zajmie się związkową propozycją konsolidacji w branży górniczej. Tym samym wprowadzenie w spółkach węglowych programów zakładających drastyczne cięcia zostało zawieszone. To najważniejsze ustalenie kolejnej rundy rozmów przedstawicieli górniczych central związkowych z rządem.

CIR: komunikat o rozmowach z górniczymi związkami

Centrum Informacyjne Rządu opublikowało w środę (13 sierpnia) na stronie internetowej Kancelarii Premiera komunikat „Spotkanie premiera Tuska w sprawie przywrócenia rentowności Kompanii Węglowej".

1407945891 premier zwiazkowcy 02

Górnictwo: z premierem o ważkich problemach sektora

Koncepcję konsolidacji sektora górnictwa węgla kamiennego zaproponowali górniczy związkowcy podczas środowego (13 sierpnia) spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Po rozmowach przedstawiciele związków deklarowali "bardzo umiarkowany optymizm".Jak poinformowała po spotkaniu Kancelaria Premiera, koncepcje przedstawione przez stronę związkową zostaną

1407945837 premier zwiazkowcy 01

Górnictwo: po rozmowach, będzie konsolidacja branży?

Kolejne spotkanie poświęcone przyszłości branży, tym razem z udziałem premiera, górnicze związki zawodowe mają za sobą. Postęp w rozmowach jest zauważalny i napawa umiarkowanym optymizmem.

Warszawa: związkowców rozmów z premierem ciąg dalszy

13 sierpnia, na szczęście nie w piątek, w Warszawie reprezentanci górniczych central związkowych spotkają się z premierem Donaldem Tuskiem, by omówić efekty prac międzyresortowego zespołu ds. funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego, a także nową strategię dla sektora wydobywczego w Polsce.

Górnictwo: program naprawczy KW trafił do właściciela

Kompania Węglowa przygotowała i przekazała organom właścicielskim założenia Planu naprawczego na lata 2014 - 2020 - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Podstawowym celem restrukturyzacji jest uzyskanie płynności finansowej i odbudowa kapitału własnego KW do 2016 r. oraz budowa wartości spółki, poprzez wzrost efektywności w latach 2017-2020 - napisano w komunikacie.

Górnictwo: Kompania odchudza spółki zależne

Zarząd Kompani Węglowej SA podjął decyzję dotyczącą restrukturyzacji i optymalizacji struktur zarządczych w spółkach zależnych, w których Kompania jest jedynym bądź większościowym udziałowcem. Rady nadzorcze tych podmiotów zostaną ograniczone do składów trzyosobowych, zaś zarządy spółek będą mogły składać się maksymalnie z dwóch osób - podała spółka w komunikacie prasowym.

BCC: kolejne rządy zaniedbywały górnictwo

O zmniejszenie zależności kraju od importu paliw, w szczególności gazu ziemnego, z Federacji Rosyjskiej i teraz apelujemy o nasilenie tych zabiegów, utworzenie „unii energetycznej", aby poprzez różne działania zmniejszyć rentę polityczną płaconą Federacji Rosyjskiej przez Polskę i inne kraje UE za importowany gaz – zaapelował Business Centre Club.