Wstrząs w kopalni. Czterech górników rannych
W piątek, 1 marca, w należącym do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ruchu Bieszowice (część KWK Ruda) doszło do wypadku. W wyniku zdarzenia rannych zostało czterech górników. Jak poinformowała Aleksandra Wysocka-Siembiga z PGG do wstrząsu doszło w piątek o godz. 9:44. - Do zdarzenia doszło na głębokości 846 metrów. W wyniku wstrząsu ucierpiało czterech górników, którzy