Górnictwo: KGHM świętuje rocznicę odkrycia złóż
23 marca 1957 roku geolog Jan Wyżykowski przywiózł do Państwowego Instytutu Geologicznego cztery rdzenie, wydobyte podczas wierceń poszukiwawczych z otworu S-1 w okolicach Sieroszowic na Dolnym Śląsku. Badania potwierdziły obecność chalkozynu (siarczku miedzi). To symboliczny dzień wielkiego odkrycia, na bazie którego zbudowano KGHM Polska Miedź – informuje spółka, która