koronawirus

Lista artykułów

W ostatnim czasie na Śląsku najwięcej zakażeń kornawirusem

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 3149 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z nocy z czwartku na piątek, 2-3 kwietnia, odnotowano 203 nowe przypadki zakażeń. W sumie zmarło 59 osób. Dwa ostatnie zgony miały miejsce w Bytomiu, gdzie zmarła 80-letnia kobieta i w Poznaniu, gdzie zmarła 87-letnia kobieta. W nocy z czwartku na piątek najwięcej przypadków

Odbiór węgla to dla górnictwa kluczowa sprawa

- Pierwszym działaniem, które w okresie kryzysu związanego z epidemią, mogłoby pomóc górnictwu, jest odebranie przez spółki energetyczne zakontraktowanego węgla. W przypadku Polskiej Grupy Górniczej byłoby to ok. 300-400 mln zł – mówi lider górniczej Solidarności Bogusław Hutek, który wskazuje także na inne rozwiązania mogące pomóc branży węgla kamiennego. - Wiem, że ze

Oczekujemy takiej samej pomocy, jak mniejsze firmy

- Oczekujemy, że minister wymusi na spółkach energetycznych odebranie zalegającego, zakontraktowanego węgla. Podkreślamy to od dawna – stwierdził w rozmowie z netTG.pl wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce Sebastian Czogała pytany o to, jak powinna wyglądać pomoc rządu dla sektora górniczego podczas kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy,

JSW ostrzega przed fałszywkami. Grozi zwolnieniem dyscyplinarnym

Przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej ostrzegają przed pojawiającymi się w internecie fałszywymi informacjami dotyczącymi rzekomych działań podejmowanych przez Sztab Kryzysowy powołany w spółce w zwiążku z pandemią koronawirusa. Ostrzegają, że w stosunku do osób, które coś takiego robią zostaną wyciągnięte konsekwencje, włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym.

Kryzys dotyka też branży górniczej

Ministerstwo Aktywów Państwowych pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą utrzymać spółkom płynność i zachować miejsca pracy - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wskazał, że wśród spółek Skarbu Państwa kryzysem dotknięte są m.in. branża transportowa, energetyczna i górnicza. - Ministerstwo Aktywów Państwowych skupia się na tym, by

Prewencyjnie wycofali górników z dołu z powodu koronawirusa

Dwie brygady górników z bytomskiej kopalni Bobrek zostały w czwartek, 2 kwietnia, prewencyjnie wycofane z rejonu prowadzonych prac, gdy okazało się, że w kręgu znajomych jednego z pracowników może być osoba zarażona koronawirusem. Kopalnia pracuje normalnie. Bytomska kopalnia Bobrek to część kopalni Bobrek-Piekary, należącej do spółki Węglokoks Kraj, z grupy kapitałowej

Skala bezrobocia wszystkich zaskoczy

Choć pracodawcy ostrzegają przed masowymi zwolnieniami, ekonomiści nie są zgodni co tego, jak długo i jak mocno rynek pracy będzie cierpiał z powodu koronawirusa - podkreśla Puls Biznesu w weekendowym wydaniu. Puls Biznesu zauważa, że pierwsze wskaźniki koniunktury sygnalizują to, czego większość ekonomistów się spodziewała - światowa pandemia koronawirusa przyniosła nie tylko

1529689442 marcin chludzinski full 2

KGHM mocno zwiększył pulę potencjalnych kontrahentów

KGHM Polska Miedź mocno zwiększył pulę potencjalnych kontrahentów, zdywersyfikował liczbę tych, z którymi może handlować - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" prezes spółki Marcin Chludziński. Dodał, że w działalności KGHM istotna jest także polityka zabezpieczania cen surowców. Prezes KGHM był pytany o to, co się nowego pojawiło w spółce w kontekście kryzysu