koronawirus

Lista artykułów

Wolna środa w trzech kopalniach

Środa, 6 maja, w kopalniach Taurona Wydobycie będzie wolna od pracy. To pierwszy taki dzień po wprowadzeniu obniżonego wymiaru pracy w spółce na czas kryzysu. Ograniczenie czasu pracy skutkujące obniżeniem o 20 proc. wynagrodzenia wszystkim pracownikom Tauron Wydobycie, łącznie z zarządem spółki, a także skorzystanie z instrumentów rządowej tarczy antykryzysowej to założenia

Propozycje w tarczy antykryzysowej 3.0 dla samozatrudnionych

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych przerwała do wtorku procedowanie tarczy antykryzysowej 3.0. Nowelizacja przewiduje m.in. dokapitalizowanie ARP 900 mln zł na dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców oraz wstrzymanie licytacji nieruchomości zamieszkałej przez dłużnika. Chodzi o przyjętą w czwartek przez sejm rządową ustawę o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań

1523528928 pniowek dawid lach

Kolejne zakażenia koronawirusem w kopalni JSW

U 18 górników pracujących w kopalni Pniówek stwierdzono zarażenie koronawirusem. Na kwarantannie przebywa 170 osób. Wśród zarażonych jest 14 pracowników Pniówka i cztery osoby z firm zewnętrznych. Kopalnia zatrudnia 4982 osoby na etatach, a około 2 tysięcy to pracownicy firm zewnętrznych. - Zarażeni pracownicy czują się dobrze. Nie są hospitalizowani. Jestem z nimi w stałym

1510147181 energa siedziba energa

Grupa Energa przywraca niektóre z zawieszonych usług

Grupa Energa poinformowała w poniedziałek, że jej spółki przywracają niektóre ze swoich usług, zawieszonych wcześniej ze względu na epidemię koronawirusa. Od 4 maja czynne są wszystkie salony własne Energi Obrotu - podała Energa w komunikacie. Obok salonów własnych, od poniedziałku otwarta jest też większość salonów partnerskich spółki - podała Energa. "W trosce o zdrowie

Pat w PGG. Co uzgodnili związkowcy?

W poniedziałek (4 maja) związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej ponownie dyskutowali o możliwości przyjęcia programu antykryzysowego przez spółkę. Spotkali się także z przedstawicielami zarządu PGG. Jaki będzie efekt obydwu spotkań? Jutro strona społeczna ma przedstawić oficjalne stanowisko w tej sprawie. Przed południem związkowcy z 13 central związkowcych spotkali się w

Kolejne zakażenia w PGG. Prawie 1,3 tys. osób na kwarantannie

Do 242 przypadków wzrosła liczba zakażeń koronawirusem wśród pracowników Polskiej Grupy Górniczej. Łącznie kwarantanną objętych jest 1290 pracowników największej spółki węglowej w Polsce. Jak poinformował w poniedziałek, 4 maja, Tomasz Głogowski, rzecznik PGG 118 zakażeń potwierdzono wśród pracowników ruchu Jankowice (część kopalni ROW). W katowickiej kopalni

Gospodarcze skutki pandemii

Wskaźnik PMI odnotował w kwietniu rekordowy spadek, do poziomu najniższego w historii badań, czyli od 1998 r. - wskazali w komentarzu analitycy PKO BP. Ich zdaniem pogorszenie koniunktury w gospodarce jest prawdopodobnie głębsze, niż wskazania PMI. Wskaźnik PMI dla Polski w kwietniu był na poziomie 31,9 pkt wobec 42,4 pkt w marcu - podała firma Markit, która opracowuje wskaźnik. Jak

Związkowcy spotkają się w siedzibie PGG

W poniedziałek, 4 maja, w katowickiej centrali Polskiej Grupy Górniczej ma się odbyć spotkanie przedstawicieli związków zawodowych. Strona społeczna ma rozmawiać o możliwości wdrożenia programu antykryzysowego. Od ponad tygodnia w PGG trwa pat na linii związki zawodowe zarząd spółki. W połowie kwietnia zarząd spółki przedstawił założenia programu antykryzysowego, który