kopalnie

Lista artykułów

Związki zwróciły się do minister. Chodzi o wynagrodzenia

W środę, 14 lutego, osiem central związkowych z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) zwróciło się z pismem do minister przemysłu Marzeny Czarneckiej. Oczekują m.in. podjęcia natychmiastowego działania w celu wypracowania wysokości funduszu płac na rok 2024 w PGG. „Odnosząc się do pisma z dnia 19.12.2023 roku Zarządu Polskiej Grupy Górniczej organizacje Związkowe działające przy

1708184636 hetman bogdanka

Minister rozwoju spotkał się ze związkowcami z kopalni

W piątek, 16 lutego, minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych z Lubelskiego Węgla Bogdanka. LW Bogdanka to jedyna kopalnia prowadząca wydobycie w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. „Dzisiaj miałem okazję porozmawiać o bieżących i przyszłych kierunkach działania Lubelskiego Węgla Bogdanka z ludźmi, którzy na co dzień są

Narada z dyrektorami kopalń. Co ustalono?

15 lutego odbyła się narada kierownictwa Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku z przedsiębiorcami i kierownikami ruchu nadzorowanych podziemnych zakładów górniczych. Celem obrad było kontynuowanie wypracowanych działań zmierzających do podniesienia poziomu bezpieczeństwa załóg górniczych. Jak poinformowali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, program

1677840575 bogdanka

Górnicze związki wzywają do rokowań i punktują zarząd

Związki zawodowe działające w Lubelskim Węglu Bogdanka przesłały do zarządu wezwanie do podjęcia rokowań w sporze zbiorowym. Spór dotyczy kwestii płacowych. Przedstawiciele czterech central związkowych działających w LW Bogdanka (Związku Zawodowego Górników w Polsce, NSZZ „Solidarność”, ZZ „Kadra” i ZZ „Przeróbka”) działając w oparciu o przepisy ustawy z dnia 23

Produkcja węgla niższa o 4,5 mln ton, niż rok wcześniej

- W całym 2023 r. polskie kopalnie wydobyły ok. 4,5 mln ton węgla kamiennego mniej niż rok wcześniej, a sprzedaż krajowego surowca była mniejsza rdr. o ok. 6,2 mln ton - wynika z najnowszych danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Wydobycie w 2023 r. spadło poniżej poziomu 50 mln ton - do 48,3 mln ton. W grudniu 2023 r. miesięczne wydobycie węgla kamiennego z polskich kopalń było

Rada nadzorcza górniczej spółki odwołana

W czwartek, 15 lutego, odwołani zostali wszyscy członkowie rady nadzorczej Południowego Koncernu Węglowego (PKW – dawniej Tauron Wydobycie). Z dniem 16 lutego powołano nowy skład rady nadzorczej spółki. „W dniu 15 lutego 2024 roku, odwołano wszystkich dotychczasowych członków Rady Nadzorczej Południowego Koncernu Węglowego S.A.” - poinformowali w piątek 16 lutego

7 mld zł pomocy dla kopalń? „Postaramy się zmniejszyć te kwoty”

Ustawa okołobudżetowa przewiduje, że w tym roku dopłaty budżetowe dla kopalń wyniosą 7 mld zł. - Kwota wynikająca z ustawy okołobudżetowej jest kwotą maksymalną. Postaramy się doprowadzić do tego, żeby te kwoty zmniejszać – zaznaczyła minister przemysłu Marzena Czarnecka. Przypomnijmy, że zapisy dotyczące środków na tzw. dopłaty do redukcji zdolności wydobywczych na

Minister przemysłu o podwyżkach dla górników

W piątek, 16 lutego, minister przemysłu Marzena Czarnecka spotkała się w Katowicach z dziennikarzami. Pytania dotyczyły m.in. kwestii podwyżek dla górników. W pierwszej kolejności Marzena Czarnecka odniosła się do sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW). Przypomnijmy, że tam w związku z brakiem porozumienia związki zawodowe weszły w spór zbiorowy z zarządem spółki. -