kopalnie

Lista artykułów

1708687456 umowa bogdanka

Odpady z kopalni posłużą do produkcji bio-nawozów

Przedstawiciele biznesu, samorządów, uczelni wyższych i jednostek badawczych z całego kraju uczestniczyli 21 lutego 2024 r. w Lublinie w konferencji „Gospodarka Obiegu Zamkniętego - już nie wybór, a konieczność”. Organizatorem wydarzenia był Lubelski Węgiel Bogdanka, koordynator Lubelskiego Klastra Obiegu Zamkniętego - poinformowali przedstawiciele LW Bogdanka w komunikacie. Jak

Kopalnie wstrzymają wydobycie, bo na zwałach nie ma miejsca?

- Zwracam się do Pani Minister o podjęcie natychmiastowych działań które umożliwią sprzedaż węgla zalegającego na kopalnianych zwałowiskach do polskich elektrowni, elektrociepłowni i do ciepłownictwa – napisał w piśmie do minister przemysłu Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. Szef górniczej Solidarności pismo do

Zebrała się rada nadzorcza, ale zmian w zarządzie nie było

W czwartek, 22 lutego, zebrała się rada nadzorcza Południowego Koncernu Węglowego (do niedawna Tauron Wydobycie). Podczas obrad wybrano Stanisława Tokarskiego na przewodniczącego rady nadzorczej. Tomasz Kusio został wiceprzewodniczącym, a na sekretarza wybrano Pawła Gniadka. Przypomnijmy, że w minionym tygodniu dokonano zmiana w radzie nadzorczej. Najpierw 15 lutego odwołano wszystkich

Prezes i wiceprezes górniczej spółki odwołani

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Zanam podjęło decyzję odwołaniu ze stanowiska prezesa spółki Bernarda Cichockiego oraz wiceprezesa Jacka Karwana. Równocześnie pełnienie obowiązków prezesa zarządu powierzono wiceprezesowi Jackowi Kosińskiemu. „Informujemy, iż z dniem 21 lutego 2024 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM ZANAM S.A. odwołało ze składu Zarządu Spółki:

Negocjacje płacowe w górniczej spółce odwołane. Jaki jest powód?

W czwartek, 22 lutego, miało się odbyć spotkanie pomiędzy związkami zawodowymi i zarządem KGHM Zanam w ramach negocjacji płacowych. Spotkanie zostało jednak odwołane. „Zarząd Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego informuje, że w związku ze zmianami organizacyjnymi w KGHM ZANAM S.A. planowana na dzień 22 lutego 2024 roku spotkanie z Zarządem KGHM ZANAM S.A. w

Kopalnie obniżają ceny węgla

Południowy Koncern Węglowy (wcześniej Tauron Wydobycie) ogłasza obniżkę cen wszystkich sortymentów węgla. Promocja rozpoczyna się 23 lutego br. w Punktach Obsługi Klienta, natomiast w sklepie internetowym od 26 lutego. Jak wskazali przedstawiciele PKW, spółka obniża ceny całości oferowanego węgla przeznaczonego dla gospodarstw domowych, w tym również ekogroszków, średnio o

Koniec sporu zbiorowego. Jest porozumienie w górniczej spółce

W czwartek, 22 lutego, w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów PeBeKa zostało podpisane porozumienie płacowe. Tym samym zakończył się spór zbiorowy. O podpisaniu porozumienia płacowego poinformowała Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność oraz Związek Zawodowy Pracowników Dołowych działające w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów PeBeKa. Porozumienie ws. wzrostu wynagrodzeń na rok 2024

1708597017 mm 4

Wiceprezes górniczej spółki stracił posadę

W środę, 21 lutego, Walne Zgromadzenie Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa odwołało wiceprezesa Mariusza Malińskiego. Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa to spółka z Grupy KGHM. „Informujemy, iż z dniem 21 lutego 2024 r. Walne Zgromadzenie odwołało ze składu Zarządu Spółki Pana Mariusza Malińskiego pełniącego funkcję Wiceprezesa Zarządu – Dyrektora