kopalnie

Lista artykułów

W PGG zwiększyło się zatrudnienie

Na koniec 2023 roku Polska Grupa Górnicza (PGG) zatrudniała 37 146 osób. To więcej o 346 pracowników niż rok wcześniej. Jak poinformowali przedstawiciele biura prasowego PGG, na 31 grudnia 2023 roku spółka zatrudniała 37 146 pracowników, czyli o 346 osób (+0,94 proc.) więcej niż rok wcześniej na koniec 2022 roku (wtedy było to 36 800 osób). - Dla porównania w 2021 roku

Omówili zakres eksploatacji górniczej w trzech miastach

W środę, 27 marca, odbyło się posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla koordynacji eksploatacji pod terenami miast: Radlin, Rybnik i Rydułtowy oraz gminy Gaszowice. Podczas spotkania omówiono m.in. planowany zakres eksploatacji górniczej w 2024 roku. Posiedzenie odbyło się w klubie NOT w należącym do Polskiej Grupy Górniczej ruchu Rydułtowy (część kopalni ROW). W posiedzeniu

Prezes spółki górniczej rezygnuje. Chodzi o względy sportowe

Marcin Sutkowski, prezes spółki Bumech, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Bumech jest właścicielem PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, największej prywatnej kopalni węgla kamiennego w Polsce. „Bumech S.A. informuje, iż Pan Marcin Sutkowski złożył rezygnację z pełnionej funkcji Prezesa Zarządu na koniec dnia 26 marca 2024 roku. Jako powód rezygnacji Pan Marcin

Prawie kwiecień, a górnicy nie wiedzą, ile dostaną za swoją pracę

W Lubelskim Węglu Bogdanka od kilku miesięcy trwają negocjacje płacowe. Finału rozmów jednak nie widać. - Za chwilę będziemy mieli kwiecień, a załoga wciąż nie wie, jakie pieniądze za wykonaną pracę otrzyma w tym roku. Od pewnego czasu wśród górników narastało przekonanie, że pracodawca nie jest wobec nich do końca uczciwy, co zaowocowało decyzją o głośnej pikiecie

Odkryty węgiel zostanie niewydobyty? Związkowcy protestują

Organizacje związkowe z Oddziałów Elektrownia Bełchatów, KWB Bełchatów oraz Centrali PGE GiEK powołały Związkowy Komitet Protestacyjny. Związkowcy nie zgadzają się na zmniejszanie wydobycia węgla oraz zatrudnienia. Jak poinformowali związkowcy z kilkunastu central związkowych Związkowy Komitet Protestacyjny został powołany we wtorek, 26 marca. „W imieniu pracowników

Bogusław Hutek krytycznie o Europejskim Zielonym Ładzie

- Kiedy kilkanaście lat temu protestowali górnicy, przestrzegając społeczeństwo przed konsekwencjami Pakietu Klimatycznego, zarzucano im, że walczą o swoje własne interesy – wspomina Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności i szef tego związku w Polskiej Grupie Górniczej. O masowych protestach przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi przewodniczący górniczej

1707485283 filmy instr

Węgiel kupiony w e-sklepie PGG można odbierać w kopalniach

Od wtorku, 26 marca, węgiel konfekcjonowany - w workach, na paletach i w big-bagach - klienci e-sklepu PGG mogą odebrać bezpośrednio w punktach na kopalniach, korzystając z wszystkich dostępnych form płatności w tym również sprzedaży ratalnej – poinformowali przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej. Jak przypominają przedstawiciele PGG, dotychczas węgiel w paletach, czy w

1711444888 gminy spotkanie

Minister spotkała się z przedstawicielami gmin górniczych

W poniedziałek, 25 marca, w Ministerstwie Przemysłu w Katowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Górniczych w Polsce z minister Marzeną Czarnecką. Rozmowy dotyczyły przyszłości przemysłu górniczego oraz całego regionu. Jak poinformował resort przemysłu, minister Marzena Czarnecka omówiła stan prac nad umową społeczna dla