kopalnie

Lista artykułów

Rozmawiali o wydobyciu węgla pod Katowicami

W czwartek, 4 kwietnia, w kopalni Mysłowice-Wesoła odbyło się 28. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej kopalń Polskiej Grupy Górniczej na powierzchnię terenu w granicach administracyjnych miasta Katowice. Posiedzenie prowadził dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. W obradach uczestniczyli: wiceprezydent miasta

Wybrano nowego prezesa i wiceprezesa węglowej spółki

W piątek, 5 kwietnia, zakończył się konkurs na nowy zarząd Południowego Koncernu Węglowego (dawniej Tauron Wydobycie). Nowym prezesem zarządu PKW został Łukasz Deja, a wiceprezesem ds. technicznych Wojciech Kamiński. „5 kwietnia 2024 roku Rada Nadzorcza Południowego Koncernu Węglowego S.A. odwołała z dniem 8 kwietnia 2024 roku dotychczasowy zarząd spółki: Pana Jacka Pytla -

1712312870 zbiornik kghm

Kończy się budowa zbiornika w kopalni. Do pracy wkroczyli alpiniści

Kończą się właśnie prace przy budowie kolejnego zbiornika retencyjnego w ZG Polkowice-Sieroszowice. Budowany w ZG Polkowice-Sieroszowice zbiornik U-37 zlokalizowany jest na poziomie 1038 m w rejonie GG-6. Obiekt będzie miał głębokość 33 m i kształt elipsy. Jak poinformowali przedstawiciele KGHM, po zakończeniu prac związanych m.in. z wybraniem urobku do zadań przystąpili właśnie

Kopalnia zredukuje zatrudnienie o 1000 osób? Dyrektor odpowiada

Obawy dotyczące radykalnego zmniejszenia zatrudnienia w należącej do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kopalni Staszic-Wujek pojawiły się w ostatnim czasie wśród załogi i związkowców. Związkowcy z Solidarności mówią nawet o 1000 osób. O tę kwestię zapytaliśmy dyrektora kopalni Krzysztofa Kiełbiowskiego. W tej sprawie do dyrekcji katowickiej kopalni zwrócili się przedstawiciele

Nowy dyrektor kopalni

Nowym dyrektorem należącej do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kopalni Mysłowice-Wesoła został Zbigniew Lewandowski. Lewandowski był do tej pory naczelnym inżynierem mysłowickiej kopalni. Wakat na miejscu dyrektora kopalni Mysłowice-Wesoła pojawił się w momencie, kiedy poprzedni dyrektor Adam Rozmus wygrał konkurs i objął stanowisko wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Rozpoczęły się rozmowy. Kto będzie zarządzał trzema kopalniami?

W piątek, 5 kwietnia, rozpoczęły się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami do zarządu Południowego Koncernu Węglowego. Spółka jest właścicielem trzech kopalń. Rozmowy, które odbywają się w siedzibie spółki w Jaworznie, rozpoczęły się o godz. 8.30. Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym mają potrwać do 8 kwietnia. Rozmowy to kolejna część konkursu, który ma wyłonić nowy

Zmiana we władzach górniczej spółki

W czwartek, 4 kwietnia, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) podjęło uchwałę o powołaniu w skład rady nadzorczej XI kadencji Pawła Bieszczada. Bieszczad to nowy członek rady nadzorczej z wyboru pracowników. Przypomnijmy, że wcześniej w wyniku przeprowadzonych w dniu 1 lutego 2024 roku wyborów uzupełniających, Paweł Bieszczad uzyskał największą

Coraz więcej dyscyplinarek za alkohol w kopalni. Związkowcy ostrzegają

Jak alarmują przedstawiciele Związku Zawodowego Górników z Lubelskiego Węgla Bogdanka, w kopalni ma miejsce coraz więcej przypadków zwolnień pracowników, którzy stawili się na kopalni po spożyciu alkoholu. Radzą, aby pracownicy, którzy mają wątpliwości, sami przebadali się alkomatem. „Wchodzenie do pracy i przebywanie w pracy pod wpływem alkoholu oznacza bezwzględne