kopalnie

Lista artykułów

Kopalnia zamówiła maszyny. Zmiana warunków

W środę, 17 lipca, spółka Patentus poinformowała o podpisaniu aneksów do dwóch umów zawartych w kwietniu  z Polską Grupą Górniczą. Dotyczą one dostaw przenośników zgrzebłowych ścianowych wraz z kruszarkami ścianowymi dla kopalni Piast-Ziemowit. Łączna wartość umów to ponad 44 mln zł netto. Chodzi o dwie umowy zawarte pomiędzy spółką Patentus a PGG 22 kwietnia.

Zbiórka krwi w kopalni

W czwartek, 18 lipca, odbędzie kolejna zbiórka krwi w kopalni Sobieski w Jaworznie. Akcja odbędzie się między godz. 8 a 13. Organizatorami akcji są Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ Solidarność ZG Sobieski. Akcja odbędzie się stołówki szybu Piłsudski przy ul. Krakowskiej w godz. 8 a 13. - Pracowników ZG Sobieski prosimy o wcześniejsze wpisywanie się w

PGG z ponad 2,3 mld zł zysku

W 2023 roku Polska Grupa Górnicza osiągnęła zysk netto w wysokości 2,356 mld zł. PGG to największa spółka węglowa w Polsce. W poniedziałek, 15 lipca, PGG opublikowała dokumenty finansowe podsumowujące miniony rok – m.in. Sprawozdanie z działalności za 2023 rok oraz Roczne sprawozdanie finansowe. Jak wynika z opublikowanych danych w minionym roku przychody ze sprzedaży spółki

1564744069 bogdanka 2

Kopalnia z zyskiem. To na razie wstępne wyniki

We wtorek, 16 lipca, Lubelski Węgiel Bogdanka opublikował wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2024 roku. Wg wstępnych szacunków spółka w tym okresie osiągnęła zysk netto w wysokości 43,1 mln zł. Jak poinformowali przedstawiciele spółki skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej LW Bogdanka za pierwsze półrocze były następujące: przychody ze sprzedaży netto

Kopalnia częściowo wznowiła produkcję

We wtorek, 16 lipca, w godzinach nocnych wznowiła pracę jedna z dwóch ścian eksploatowanych w ruchu Rydułtowy (część kopalni ROW). Wcześniej wydobycie węgla w zakładzie zostało całkowicie wstrzymane po tąpnięciu, do którego doszło 11 lipca. Chodzi o ścianę znajdującą się w pokładzie 712+713 w partii E2, która po tąpnięciu została zatrzymana ze względów prewencyjnych.

Zarząd węglowej spółki o likwidacji kopalni

Przedstawiciele Węglokoksu Kraj spotkali się z minister przemysłu Marzeną Czarnecką. Tematem rozmów były m.in. działania związane z likwidacją kopalni Bobrek. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 15 lipca, w katowickiej siedzibie Ministerstwa Przemysłu. Jak wskazali przedstawiciele Węglokoksu Kraj jego tematem były sprawy bieżące spółki oraz działania związane z procesem

1721040152 spotkanie

Rozpoczynają się prace nad harmonogramem zamknięcia kopalni

W poniedziałek, 15 lipca, minister przemysłu Marzena Czarnecka spotkała się z zarządem Węglokoksu Kraj. Rozmowy dotyczyły opracowania szczegółowego harmonogramu zakończenia wydobycia w bytomskiej kopalni Bobrek. - Tak jak zadeklarowałam - spotkałam się dzisiaj z zarządem Węglokoksu Kraj, by rozpocząć prace nad szczegółowym harmonogramem zakończenia wydobycia w kopalni Bobrek.

Przeprowadzenie wizji lokalnej w ruchu Rydułtowy na razie niemożliwe

Po zakończeniu akcji ratowniczej po wstrząsie w ruchu Rydułtowy kopalni ROW w poniedziałek, 15 lipca,  o godz. 8 zebrał się na miejscu Kopalniany Zespół ds. Zagrożeń Naturalnych w składzie poszerzonym o specjalistów z zakresu zagrożeń tąpaniami i wentylacyjnych. Jak poinformowali przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia, celem spotkania było m.in.