kopalnie

Lista artykułów

Rozliczą jednak poprzedni zarząd węglowej spółki? Jest pierwszy krok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zwołał na 25 października. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki. W porządku obrad są uchwały dotyczące udzielenia absolutorium członkom poprzedniego zarządu – uchylenie wcześniej udzielonych absolutoriów oraz ponowne rozpatrzenie tej kwestii. Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW rozpocznie się 25 października o godz. 10 w siedzibie

Właściciel prywatnej kopalni pod kreską

W pierwszym półroczu 2024 roku Grupa Kapitałowa Bumech odnotowała stratę netto w wysokości 55,8 mln zł, wobec straty w wysokości 36,9 mln zł w analogicznym okresie minionego roku. Jak wskazali przedstawiciele spółki, na taki wynik finansowy miały niskie ceny oraz słaby popyt na węgiel. Bumech jest właścicielem PG Silesia, największej prywatnej kopalni węgla kamiennego w Polsce.

Rozmawiali o BHP w kopalniach

W czwartek, 26 września, w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach, odbyło się okresowe spotkanie z kierownikami działów BHP i zakładowymi społecznymi inspektorami pracy podziemnych zakładów górniczych. Obrady prowadził Roman Sus, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. Jak poinformowali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego, podczas spotkania

1687946307 sciana bzie jsw d lach

JSW z ogromną stratą

Drugi kwartał 2024 roku Grupa Kapitałowa JSW zamknęła stratą w wysokości ponad 6,05 mld zł. To efekt ujęcia w tym okresie odpisu aktualizującego wartość niefinansowych aktywów trwałych JSW oraz JSW KOKS w łącznej wysokości 6,3 mld zł. Na wynik wpływ miało również mniejsze wydobycie, a co za tym idzie - niższe przychody ze sprzedaży, spowodowane dodatkowo niskimi cenami

Spotkanie z dyrektorami kopalń

W środę, 25 września, w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach odbyło się okresowe spotkanie z przedsiębiorcami, kierownikami ruchu podziemnych zakładów górniczych i kierownikami ruchu zakładów. Podczas obrad przedstawiono m.in. stan bezpieczeństwa w zakładach górniczych. Jak poinformowali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, spotkanie

Kolorz: Rząd chce storpedować umowę społeczną dla górnictwa

Ten rząd nie zamierza się z umowy społecznej wywiązać, tylko ją storpedować. Resort klimatu nawet nie udaje, że jest inaczej, a zarząd PGE ma polityczne przyzwolenie na lekceważenie zapisów umowy społecznej – argumentuje Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. Swoje stanowisko dotyczące realizacji tzw. umowy społecznej dla górnictwa szef

Kolejna transza nagrody w górniczej spółce? Nie ma porozumienia

W czwartek, 26 września, odbyło się spotkanie strony związkowej i zarządu KGHM Zanam dotyczące kwestii płacowych. Jak poinformowali przedstawiciele strony społecznej podczas rozmów nie osiągnięto porozumienia. O wynikach czwartkowego spotkania poinformowali przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność KGHM Zanam. Jak wskazali w komunikacie, podczas rozmów nie osiągnięto

1677840575 bogdanka

Tyle będą zarabiać górnicy. Jest porozumienie

Zakończyły się negocjacje płacowe w Lubelskim Węglu Bogdanka. W porozumieniu ustalono, że maksymalne przeciętne miesięczne wynagrodzenie w 2024 roku wyniesie 13168 zł brutto na pracownika – to wzrost o 11,4 proc. w stosunku do minionego roku. Jak poinformowali we wspólnym komunikacie do załogi przedstawiciele zarządu LW Bogdanka oraz związków zawodowych działających w spółce