kopalnie

Lista artykułów

Takie same płace w każdej kopalni? Termin się oddala

Nie wraz z początkiem kwietnia br., ale trzy miesiące później, od 1 lipca ma zostać wprowadzony jednolity system wynagradzania w Polskiej Grupie Górniczej. Dzięki temu rozwiązaniu płace we wszystkich zakładach spółki mają być takie same. Różne wynagrodzenia w kopalniach to spuścizna po przeszłości PGG, do której finalnie trafiły zakłady należące do czterech różnych

To może być bardzo niespokojny rok dla górnictwa

Na pytanie, jakie są perspektywy naszego górnictwa, wciąż nie ma odpowiedzi. Mimo pozornego spokoju może się jeszcze okazać, że ten rok będzie bardzo niespokojny – ostrzega w rozmowie z portalem netTG.pl Wacław Czerkawski, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Śląskiego. Zdaniem Wacława Czerkawskiego miniony rok obfitował w wiele wydarzeń bardzo ważnych dla górnictwa. - Wojna

1673875589 szkoly bogdanka

Najlepsi absolwenci dostaną pracę w górniczej spółcej

W piątek (16 stycznia) podpisano list intencyjny pomiędzy LW Bogdanka oraz Zespołem Szkół Elektronicznych w Lublinie. Dokument dotyczył rozpoczęcia współpracy w ramach tzw. przepustki do pracy oraz programu stypendialnego. Jak poinformowali przedstawiciele górniczej spółki, celem całego projektu jest wyłonienie spośród absolwentów szkoły partnerskiej trzech laureatów, którzy

1520934605 bogdanka dol wyrobisko lwb 011 m

Bliżej porozumienia ws. płac. „Problemem forma podwyżki”

W tej chwili nie ma dyskusji czy podwyżki będą, pytanie jest tylko w jakiej formie - powiedział w rozmowie z portalem netTG.pl Grzegorz Jadwiżuk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce w LW Bogdanka. Kolejna runda negocjacji płacowych w spółce ma się odbyć w drugiej połowie stycznia, a związkowcy oczekują, że wysokość podwyżek nieznacznie przekroczy poziom

Związkowcy zapowiadają protesty na Śląsku i w Warszawie

Fiaskiem zakończyły się rozmowy płacowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Kolejnym etapem mają być mediacje, a związkowcy rozpoczęli już przygotowania do akcji protestacyjnej. Kolejna runda rozmów płacowych w JSW rozpoczęła się w czwartek (12 stycznia). Związkowcy z Reprezentatywnych Organizacji Związkowych podtrzymali swoje żądanie tj. wzrost stawek płacy zasadniczej o 25

Brak porozumienia w JSW. Związkowcy szykują się do protestu

Bez porozumienia zakończyły się czwartkowe (12 stycznia) rozmowy płacowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Kolejne spotkanie w obecności mediatora ma się odbyć w środę, 25 stycznia. Kolejna runda rozmów płacowych rozpoczęła się w czwartek o godz. 10. Przypomnijmy, że przedstawiciele Reprezentacyjnych Organizacji Związkowych w JSW chcą, aby podwyżka wynagrodzeń w spółce

W JSW chcą 25 proc. podwyżki

W czwartek, 12 stycznia, o godz. 10 rozpoczęła się kolejna runda negocjacji płacowych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Związkowcy domagają się 25 proc. podwyżek od początku 2023 roku. Przypomnijmy, że postulat 25 proc. podwyżek związkowcy z JSW zgłosili w grudniu minionego roku. Kolejne rozmowy nie przyniosły jednak porozumienia, więc wraz z początkiem Nowego Roku

1613044764 pniowek dawid lach

Mniejsza produkcja i sprzedaż węgla

W czwartym kwartale 2022 r. kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyprodukowały 3,47 mln t węgla, a sprzedaż wyniosła 3,29 mln t. Zarówno produkcja, jak i sprzedaż w tym okresie, były niższe niż rok wcześniej. Jak wynika z opublikowanego w środę (11 stycznia) komunikatu, produkcja węgla ogółem wyniosła 3,47 mln t i była wyższa w porównaniu do trzeciego kwartału 2022 roku