kopalnie

Lista artykułów

Zatrzymać spadek wydobycia, a nawet je zwiększyć

- Należy przede wszystkim zatrzymać spadek wydobycia węgla, jak nie zwiększyć wydobycie w najbliższych latach po to, aby można było zminimalizować import – wskazał wiceminister aktywów państwowych Marek Wesoły podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wiceszef resortu aktywów państwowych i pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa

Więcej za posiłki profilaktyczne. Jest porozumienie

We wtorek, 25 kwietnia, przedstawiciele związków zawodowych i zarządu Polskiej Grupy Górniczej podpisali porozumienie w sprawie podwyżki wysokości posiłków profilaktycznych (tzw. flapsów). Ich wartość od 1 maja br. będzie wynosiła w przypadku pracowników dołowych i pracowników przeróbki 52,35 zł, czyli 1,5 proc. minimalnego wynagrodzenia. Zgodnie z porozumieniem wartość

Płace we wszystkich kopalniach takie same. Kiedy uda się wprowadzić nowy system?

Jednolity system wynagradzania w Polskiej Grupie Górniczej, dzięki któremu płace na tych samych stanowiskach we wszystkich kopalniach spółki miały być jednakowe, miał zostać wprowadzony w tym roku. Wiadomo już, że to się nie uda. Kiedy zatem będzie to możliwe? Różne wynagrodzenia w kopalniach to efekt tego, że zakłady, które trafiły do Polskiej Grupy Górniczej, należały

Szybkie działania i racjonalne rozwiązania

Propozycja powołania zespołu, którego celem będzie opracowanie programu badawczego na rzecz poprawy bezpieczeństwa w kopalniach, to jeden z efektów spotkania, które w poniedziałek, 17 kwietnia, odbyło się w Instytucie Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach. Ponadto omówiono efekty projektu badawczego „Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach”, który był realizowany w ramach

Akcje mieszkańców doprowadzą do zamknięcia kopalni? Związkowcy apelują

(…) zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o zaprzestanie akcji, które mogą doprowadzić do ograniczenia wydobycia, bądź – w konsekwencji – do zamknięcia ZG Janina – napisali w liście do mieszkańców powiatu chrzanowskiego przedstawiciele związków zawodowych z należącej do spółki Tauron Wydobycie kopalni Janina. To odpowiedź na petycje mieszkańców będące

Pod koniec kwietnia spółka wypłaci deputat węglowy

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają tegoroczny deputat węglowy w czwartek, 27 kwietnia. Informację o terminie jednorazowej wypłaty deputatu potwierdził Artur Wojtków, wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej. - Wypłata jednorazowego deputatu węglowego za 2023 rok dla pracowników JSW nastąpi 27 kwietnia br. - poinformował w mediach

Górniczy związkowcy chcą ujednolicenia umów o pracę w spółce

W poniedziałek, 17 kwietnia, przedstawiciele reprezentatywnych związków zawodowych działających w Jastrzębskiej Spółce Węglowej spotkali się zarządem spółki. Rozmowy dotyczyły m.in. ujednolicenia umów o pracę. Rozmowy, w których wzięli udział związkowcy (w skład Reprezentatywnych Organizacji Związkowych JSW wchodzi Solidarność, Federacja ZZG oraz Kadra), odnosiły m.in. do

1531730638 bogdanka 1

Kopalnia z szacunkowym zyskiem ponad 126 mln zł

We wtorek, 18 kwietnia, LW Bogdanka opublikowała wstępne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2023 roku. Spółka wypracowała zysk w wysokości 126,2 mln zł. Jak poinformowała w komunikacie dotyczącym wstępnych wyników, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto wyniosły 940,7 mln zł, EBITDA - 291,6 mln zł, EBIT - 155,8 mln zł, a zysk netto: 126,2 mln zł. Produkcja jak i sprzedaż