kopalnie

Lista artykułów

Porozumienia w kopalniach. Dzięki temu podwyżki będą porównywalne

Wraz z końcem kwietnia w poszczególnych kopalniach Polskiej Grupy Górniczej zawarto porozumienia dotyczące podwyżek składowych wynagrodzenia. Dzięki temu wzrost wynagrodzeń w  zakładach spółki ma być jednakowy. Przypomnijmy, że pod koniec marca przedstawiciele związków zawodowych i zarząd PGG zawarły porozumienie zgodnie z którym od początku kwietnia o 30 zł za dniówkę

1683287475 spotkanie zwiazki

Związkowcy spotkali się z europosłami. Chodzi o przyszłość kopalń

W czwartek, 4 maja, przedstawiciele górniczych związków zawodowych spotkali się w Krakowie z przedstawicielami frakcji Socjalistów i Demokratów (S&D) w Parlamencie Europejskim. Rozmowy dotyczyły rozporządzenia metanowego, które może mieć istotny wpływ na przyszłość kopalń. W spotkaniu wzięli udział Dariusz Trzcionka, przewodniczący PZZ Kadra, Dariusz Potyrała, przewodniczący

Wzrosło wydobycie w polskich kopalniach

4,2 mln t węgla – tyle wyniosło wydobycie w polskich kopalniach w marcu br. wynika z danych przedstawionych przez katowicki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu. To o 0,5 mln t więcej w porównaniu z lutym. Ponadto jak podała ARP, krajowi producenci w marcu sprzedali 4 mln t surowca. Miesiąc wcześniej zbyt wyniósł 3,9 mln t. W porównaniu do lutego wzrosły zapasy węgla. Na koniec marca

Kopalnie PGG wyprodukują więcej węgla. Taki jest plan

Jak poinformował prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, w tym roku produkcja węgla w spółce wyniesie 23,15 mln ton. To nieco więcej niż w minionym roku, kiedy kopalnie spółki wyprodukowały 22,6 mln ton. Podczas rozmowy z Barbarą Oksińską z Business Insidera prezes PGG mówił o podsumowaniu minionego roku i przygotowaniach na kolejnych sezon grzewczy. - W przypadku Polskiej

Hutek o zmianach w rozporządzeniu metanowym i akcji Greenpeace’u

- Wspólnym wysiłkiem wymogliśmy na politykach z Brukseli bardzo konkretne zmiany – skomentował zmiany w projekcie rozporządzenia metanowego Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności. Bogusław Hutek do kwestii zmian w dyrektywie metanowej odnosi się w portalu Górniczej Solidarności. - Dzięki zaangażowaniu Solidarności, ZZG i Kadry, po spotkaniach z eurodeputowanymi

W czwartek wypłata deputatu węglowego

Czwartek, 27 kwietnia, to dzień wypłaty deputatu węglowego w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Tegoroczne świadczenie z tego tytułu to około 11230 zł netto. Tegoroczny termin jednorazowej wypłaty deputatu węglowego w JSW ustalono na 27 kwietnia. Jaka jest tegoroczna wysokość deputatu węglowego w spółce? Przypomnijmy, że wartość węgla deputatowego została ustalona w wyniku

Czas na węgiel koksowy

Perspektywy dla producenta węgla koksowego będą jeszcze szersze niż do tej pory – wskazał Sebastian Bartos, wiceprezes ds. handlu Jastrzębskiej Spółki Węglowej  odnosząc się do zwiększonego zapotrzebowania na stal związanego z transformacją energetyczną. Bartos był jednym z uczestników panelu pt. „Czas na węgiel?”, który odbył się w środę, 26 kwietnia, w ramach XV

Przez kilka lat zapotrzebowanie na węgiel będzie zwiększone

- Na pewno kilka najbliższych lat, będzie okresem zwiększonego zapotrzebowania na węgiel i za tym będą musieli pójść producenci – powiedział prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Prezes PGG w środę (26 kwietnia) był jednym z uczestników panelu pt. „Czas na węgiel?” podczas XV Europejskiego Kongresu