kopalnie

Lista artykułów

Zatrudnienie w górniczej spółce prawie się nie zmieniło. Mimo że na emeryturę odeszło ponad 1000 osób

W Polskiej Grupie Górniczej stan zatrudnienia na koniec 2022 roku wynosił 36 800 osób. To oznacza, że zatrudnienie na przestrzeni minionego roku zmieniło się nieznacznie, mimo że w tym okresie na emeryturę odeszło 1071 osób. Jak poinformowali przedstawiciele PGG, na koniec 2022 roku spółka zatrudniała łącznie 36 800, podczas gdy rok wcześniej było to 36 842 osób. To oznacza, że

Granit z sudeckich kamieniołomów użyto do regulacji Odry

Cztery kopalnie odkrywkowe z Dolnego Śląska zyskają na regulacji dolnego odcinka Odry. Na rzece powstają kamienne ostrogi prostopadłe do jej nurtu. Za ich sprawą woda ma spływać szybciej w stronę Zalewu Szczecińskiego, a nie rozlewać się pomiędzy wałami. Takie rozwiązanie krytykują m. in. przyrodnicy z województwa lubuskiego. Odra w przeszłości była w znacznie większym

Niektóre kopalnie z długim weekendem

W niektórych górniczych spółkach lub kopalniach 14 sierpnia będzie dniem wolnym. Dzięki temu górnicy będą mieli czterodniowy długi weekend bez konieczności brania dodatkowego dnia urlopu. Chodzi o długi weekend, który wiele osób planuje zorganizować w związku z obchodzonym 15 sierpnia świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (w tym dniu jest również obchodzone

1677840575 bogdanka

Związkowcy chcą wyższych flapsów. Na razie zarząd nie zgadza się z ich postulatem

W tym tygodniu odbyły się rozmowy przedstawiciele związków zawodowych z Lubelskiego Węgla Bogdanka z zarządem spółki oraz przedstawicielami rządu. Rozmowy dotyczyło m.in. pakietu pracowniczego i podwyżki flapsów. Jak przekazali przedstawiciele strony związkowej, w tym tygodniu odbyły się dwa spotkania: pierwsze z zarządem spółki odbyło się 8 sierpnia, a kolejne dzień

Składka może wpłynąć na ograniczenie inwestycji w kopalniach – komentuje szef „S” w JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa jako jedyna spółka węglowa ma zostać obciążona tzw. składką solidarnościową. Jej wysokość może sięgnąć nawet 2,5 mld zł. - Jest to niezrozumiałe, że tylko Jastrzębska Spółka Węglowa ma zostać obciążona tą składką, co budzi niepokój pracowników, ponieważ taka duża kwota może mieć wpływ na zmniejszenie możliwości

Kopalnia będzie musiała przezbroić ścianę, przez dwa miesiące nie będzie produkcji. Co później?

Załoga i związkowcy z ruchu Wujek boją się, że wkrótce rozpocznie się likwidacja kopalni. O powody tych obaw zapytaliśmy Rolanda Zagórskiego, przewodniczącego ZZG w Polsce KWK Wujek. W ostatnich miesiącach nastroje w należącym do Polskiej Grupy Górniczej ruchu Wujku (to część kopalni Staszic-Wujek) nie są zbyt optymistyczne. Pracownicy i związkowcy obawiają się, że w

1632816231 2

Zmiana w radzie nadzorczej węglowej spółki

Jak poinformowali przedstawiciele Lubelskiego Węgla Bogdanka, we wtorek (8 sierpnia) z członkostwa w radzie nadzorczej spółki zrezygnował Marcin Jakubaszka. „Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. z siedzibą w Bogdance („Spółka”) informuje, iż w dniu 8 sierpnia 2023 r. Spółka powzięła informację o rezygnacji z członkostwa w Radzie Nadzorczej oraz z pełnienia funkcji

Ponad sześć milionów ton węgla mniej sprzedały polskie kopalnie

W pierwszej połowie br. polskie kopalnie wyprodukowały prawie 4,7 mln ton węgla kamiennego mniej niż w porównywalnym okresie 2022, a sprzedaż węgla była mniejsza prawie o 6,4 mln ton - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu. W czerwcu miesięczna sprzedaż węgla była na rekordowo niskim poziomie. Statystyki ARP potwierdzają obserwowane w tym roku osłabienie popytu na krajowy