kopalnie

Lista artykułów

Związkowcy z górniczej spółki chcą, żeby każdy pracownik dostał 3 tys. zł nagrody

Przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Dołowych oraz „Solidarności” z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa wystosowali postulat wypłaty dodatkowej nagrody pieniężnej. Związkowcy chcą, aby każdy pracownik spółki otrzymał nagrodę w wysokości 3 tys. zł. Z pismem w tej sprawie związkowcy zwrócili się do prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa w

Wypadek ciężki w kopalni

We wtorek, 22 sierpnia, w kopalni Budryk miał miejsce wypadek ciężki. Jeden z pracowników został bardzo poważnie ranny w nogę - poinformował portal netTG.pl Gospodarka - Ludzie Tomasz Siemieniec, rzecznik prasowy JSW, do której należy kopalnia. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 11.40 w komorze montażu i przeglądu sekcji, która znajduje się na poziomie 1290. Podczas

1520934602 bogdanka dol wyrobisko lwb 007 m

Kopalnia zostanie sprywatyzowana? Związkowcy chcą gwarancji, że 15 proc. akcji trafi do załogi

Proces przejęcia Lubelskiego Węgla Bogdanka przez Skarb Państwa jest właśnie finalizowany. Jego częścią są negocjacje ze stroną związkową. Jednym z postulatów związkowców jest zabezpieczenie w przypadku ewentualnej prywatyzacji kopalni w przyszłości. Chcą, aby w takim wypadku załoga otrzymała 15 proc. akcji będących w posiadaniu Skarbu Państwa Proces przejęcia przez Skarb

Jest porozumienie w sprawie nagrody. Wiadomo, ile dostaną górnicy

We wtorek (22 sierpnia) przedstawiciele związków zawodowych z KGHM Polska Miedź oraz zarządu spółki podpisali porozumienie w sprawie wypłaty zaliczkowej na poczet dodatkowej nagrody rocznej za pierwsze półrocze 2023 roku oraz dodatkowej jednorazowej nagrody za ten okres. Łączna wypłata wyniesie ok. 35 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia i trafi na konta pracowników 30

„Wielki wysiłek i praca w godzinach nadliczbowych”. Górniczy związkowcy chcą wypłaty premii

Przedstawiciele związków zawodowych z KGHM Polska Miedź w poniedziałek, 21 sierpnia, skierowali do prezesa spółki pismo, w którym postulują wypłatę specjalnej premii lub innej nagrody dla pracowników. Argumentują, że pracownicy na to zasługują, bo dzięki ich ciężkiej pracy spółka mogła zrealizować plan produkcyjny na wysokim poziomie. Pismo do prezesa KGHM Polska Miedź

Flapsy w górę. Za poprzednie miesiące pracownicy otrzymali wyrównanie

W Spółce Restrukturyzacji Kopalń wzrosła wartość posiłków profilaktycznych (tzw. flapsów) – z 1,2 proc. do 1,5 proc. minimalnego wynagrodzenia. Podwyżka obowiązuje od 1 maja br., a za poprzednie miesiące pracownicy otrzymali jednorazowe wyrównanie. Jak poinformowali już wcześniej przedstawiciele SRK, w spółce zostało podpisane porozumienie dotyczące wzrostu stawki posiłków

1692278264 skat pgg

Górniczy klub skata zdobył najwięcej tytułów

Zawodnicy skata z klubu KS Amicus zdobyli ponad 800 pucharów w zawodach rozgrywanych na kilku kontynentach. Na podium przedstawiciele klubu stanęli między innymi na Mistrzostwach Świata w Chile, w Hiszpanii, w Austrii, Paragwaju, Francji czy Karpaczu. - Nie ma takiego drugiego klubu skata na świecie, który mógłby pochwalić się taką liczbą pucharów, jaką wywalczyli nasi zawodnicy w

W tych kopalniach zatrudniono ponad 300 osób. To dwa razy więcej niż rok wcześniej

W minionym roku spółka Tauron Wydobycie, do której należą kopalnie Sobieski, Janina oraz Brzeszcze, zatrudniła 303 nowych pracowników. W tym samym czasie ze spółki odeszło 269 osób. Jak poinformowali przedstawiciele spółki, w 2022 roku przeciętne zatrudnienie w Tauronie Wydobycie wyniosło 6 305 osób, podczas gdy rok wcześniej było to 6 364. To oznacza, że zatrudnienie rok do