kopalnie

Lista artykułów

Nowa minister spotkała się z szefami spółek węglowych

W piątek, 15 grudnia, w Katowicach odbyło się spotkanie minister przemysłu Marzeny Czarneckiej z szefami spółek węglowych. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele zarządów: Polskiej Grupy Górniczej (PGG), Taurona Wydobycie i Węglokoksu Kraj. Według naszych informacji spotkanie, które odbyło się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, rozpoczęło się około godz. 9.

Naciski na górników związkowców? Chcą spotkania z prezesem spółki

- Z posiadanych przez nas informacji i przesłanek wynika, że osoby najwyższego kierownictwa, w sposób sprzeczny z polityką bezpieczeństwa informacyjnego, standardami etycznymi KGHM i ustawą o ochronie danych osobowych, ujawniły dane dotyczące przynależności związkowej pracowników – napisali przedstawiciele czterech związków zawodowych działających w KGHM. Jak wskazali

Górnicy mogą odebrać wolne w pierwszym kwartale przyszłego roku

W 2024 roku Święto Trzech Króli przypada w sobotę. Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) będą mogli sami zdecydować, kiedy chcą odebrać dzień wolny za to święto. Ponieważ w przyszłym roku ustawowo wolne od pracy Święto Trzech Króli wypada w sobotę, pracownicy mają z tego powodu prawo do dodatkowego dnia wolnego. Jak przekazali przedstawiciele biura prasowego JSW,

1687946307 sciana bzie jsw d lach

W kopalni nie ma węgla? Wg związków to kwestia złego podejścia

Według władz Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ruch Bzie, który miał być samodzielną kopalnią, boryka się z poważnymi problemami z powodu złego rozpoznania złoża. Odmienne zdanie mają na ten temat przedstawiciele związków zawodowych. - Dopóki nie zmieni się podejście JSW do budowy kopalni, do zmian w organizacji i sposobie realizacji koncepcji jej budowy, ona tak naprawdę

42. rocznica najdłuższego podziemnego strajku stanu wojennego

W czwartek, 14 grudnia 2023 roku, miną 42 lata od rozpoczęcia najdłuższego podziemnego strajku w powojennej Polsce. Przez 2 tygodnie ponad 1000 górników protestowało w bieruńskiej kopalni Piast na poziomie 650 m pod ziemią na początku stanu wojennego. W związku z 42. rocznicą tych wydarzeń, przedstawiciele Stowarzyszenia Solidarności Pamięci Strajkujących Górników w Kopalni

Kopalnie na skraju upadłości. Powodem brak odbiorów węgla

- Największym ryzykiem dla Tauron Wydobycie jest utrata płynności finansowej - tym bardziej, że jesteśmy jednoosobową spółką Skarbu Państwa, a subwencji wynikających z umowy społecznej regulującej zasady transformacji górnictwa jak nie było, tak nie ma - argumentuje Waldemar Sopata, wiceprzewodniczący „Solidarności” Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej (ZOK) NSZZ Tauron

Górnicy otrzymają karty płatnicze? Jest odpowiedź zarządu

Zarząd Tauron Wydobycie odpowiedział na pismo związków zawodowych dotyczące realizacji posiłków profilaktycznych. Wygląda na to, że wszystko zostanie po staremu i spółka nie wprowadzi na razie kart płatniczych dla pracowników. Chodzi o zmianę obecnie funkcjonującego systemu kartek żywnościowych na elektroniczne karty płatnicze. O to, jak wygląda proces wprowadzania kart

1647519556 bogdanka

Rozmawiali o sejsmiczności wywołanej przez roboty w kopalni

12 grudnia w siedzibie Lubelskiego Węgla Bogdanka odbyło się 21. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu w granicach Gmin: Cyców, Ludwin i Puchaczów - poinformowali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. W obradach uczestniczyli przedstawiciele: Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie,