kopalnie

Lista artykułów

W listopadzie porozumienie, w grudniu pieniądze dla górników

W piątek, 8 grudnia, oprócz listopadowej wypłaty na konta pracowników ruchu Rydułtowy (to część należącej do PGG kopalni zespolonej ROW) wpłynie również premia motywacyjna. To efekt zawartego w listopadzie porozumienia strony związkowej z dyrekcją zakładu. Porozumienie w tej sprawie zawarto 24 listopada br. Wynika z niego, że pracownikom zakładu zatrudnionym na dzień 30

Kryzys na rynku węgla? Kopalnie z prawie 4 mld zł zysku

Koniec roku to okres, kiedy spółki raportują wyniki po trzech kwartałach. Jak wygląda wynik branży węglowej? Po dziewięciu miesiącach br. górnictwo węgla kamiennego wypracowało blisko 4 mld zł zysku. Dane dotyczące m.in. finansowych aspektów działalności branży górniczej przygotowuje katowicki Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu na zlecenie Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Arcybiskup o pracy górników

Po raz pierwszy w uroczystościach barbórkowych jako metropolita katowicki uczestniczył arcybiskup Adrian Galbas. W swoim wystąpieniu podzielił się wspomnieniami związanymi z górnictwem, a także refleksją dotyczącą procesu przemian na Górnym Śląsku. Zapewnił, że Kościół nie będzie stał z boku problemów. Metropolita katowicki przemówienie rozpoczął od wspomnień

Pracownicy kopalni z premią motywacyjną

Wraz z wypłatą wynagrodzenia za listopad, czyli 8 grudnia br., pracownicy ruchu Chwałowice (to część należącej do PGG kopalni ROW) otrzymają dodatkową premię motywacyjną. Najwięcej dostaną tradycyjnie pracownicy dołowi. Decyzja o wypłacie premii motywacyjnej w ruchu Chwałowice została podjęta w listopadzie br. Do wyliczenia premii uwzględniane będą dniówki przepracowane w

Zmiana we władzach PGG. Trzy osoby zrezygnowały

Z członkostwa w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej zrezygnowały trzy osoby. Rezygnację złożyli: Tomasz Heryszek, Tomasz Rawecki oraz Miłosz Woziński. W efekcie rada nadzorcza spółki zmniejszyła się z ośmiu do pięciu członków. Obecnie współtworzą ją: prof. Adam Smoliński (przewodniczący), prof. Krystian Probierz (wiceprzewodniczący), Zbigniew Karwowski, Tomasz Kusio

Podwyżki w PGG? „Chcemy, by górnicy finansowo nie stracili”

Przedstawiciele Pomocniczego Komitetu Sterującego skierowali do zarządu Polskiej Grupy Górniczej (PGG) postulaty dotyczące wzrostu wskaźnika wynagrodzeń na rok 2024. - Wnioskujemy, by podnieść wskaźnik o wartość inflacji plus jeden punkt procentowy, bo to daje pewność, że pracownik finansowo nie straci – skomentował Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności oraz

1645444924 boleslaw smialy wagony md 6

Ocenili eksploatację górniczą trzech kopalń

W mikołowskim Urzędzie Miejskim odbyło się posiedzenie zespołu porozumiewawczego ds. oceny eksploatacji pod terenem gminy Mikołów – podał nadzór górniczy. W spotkaniu, które odbyło się 30 listopada udział wzięli przedstawiciele Departamentu Ochrony Środowiska i Gospodarki Złożem Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku, Urzędu

Kopalnie z pomocą. „Wcześniej przyniosły miliardy oszczędności”

W przyszłym roku branża górnicza będzie musiała sięgnąć po ok. 7 mld zł pomocy budżetowej. Czy to dużo? Jak wskazuje szef górniczej „Solidarności” w minionym roku Polska Grupa Górnicza nie zarobiła 14 mld zł, bo ceny zostały zamrożone. - Dzięki temu energia w Polsce nie zdrożała aż tak, jak w Europie Zachodniej. Te 14 mld zł zostało w spółkach energetycznych i w