Region: za kilka lat pociągiem z Jastrzębia-Zdroju do Katowic
Samorządy lokalne i samorząd woj. śląskiego chcą odtworzenia kilkudziesięciokilometrowej linii kolejowej łączącej Jastrzębie-Zdrój z Katowicami. Poprawi to nie tylko komunikację w regionie, ale też przyniesie korzyści ekonomiczne i ekologiczne - przekonują. W środę, 27 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju podpisano list intencyjny w tej sprawie. Uczestnicy spotkania