kghm

Lista artykułów

Tomasz Zdzikot wiceprezesem ds. rozwoju KGHM Polska Miedź

Tomasz Zdzikot został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju KGHM Polska Miedź, a Jerzy Paluchniak na członka zarządu spółki ds. aktywów zagranicznych - poinformował w środę w komunikacie KGHM. Spółka poinformowała w komunikacie giełdowym, że 30 sierpnia 2022 roku Rada Nadzorcza spółki podjęła uchwały o powołaniu z dniem 1 września br. do zarządu KGHM Polska

W KGHM górnicy pracują bezpieczniej

Kolejny wynalazek specjalistów z katowickiego Sevitela. W KGHM jest jeszcze bezpieczniej, system antykolizji Sybet-Proxima czuwa nad bezpieczeństwem pracy. System wspierania pracy operatora w zakresie antykolizji Sybet-Proxima został zaprojektowany we współpracy z KGHM Polska Miedź. Obecnie, w każdej pracującej samojezdnej maszynie górniczej, zainstalowany jest system firmy Sevitel i

KGHM ponownie wyjaśnia kwestię Odry

W portalu netTG.pl informowaliśmy już o tym, że KGHM nie ma nic wspólnego z sytuacją zaistniała na Odrze. Kwestię te dokładnie omówił w rozmowie z nami dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w KGHM Piotr Chęciński. Niestety miedziowy koncern dalej musi wyjaśniać tę sprawę. W czwartek, 18 sierpnia wydał oświadczenie. Wyjaśnił w nim m.in. że prowadzi działalność

Górnicza spółka z ponad 4 mld zł zysku

W pierwszym półroczu br. Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź wypracowała zysk netto w wysokości 4,180 mld zł. To wynik o 12 proc. lepszy niż przed rokiem - poinformowała KGHM w komunikacie. Grupa Kapitałowa odnotowała zwiększenie przychodów o 3,420 mld zł (+24 proc.) w stosunku do roku ubiegłego. Jest to związane z korzystniejszym kursem dolara, wyższym wolumenem sprzedaży oraz

1557819125 marcinchludzinskikghm huta cedynia crop

Przygotowujemy się na czas większego pesymizmu - mówi prezes KGHM

- W czasach dużego optymizmu przygotowujemy się na czas większego pesymizmu - powiedział w czwartek prezes KGHM Marcin Chludziński, komentując wyniki spółki za pierwsze półrocze 2022 r. W środę KGHM opublikował wyniki za pierwsze półrocze 2022 r. W I półroczu 2022 r. przychody Grupy Kapitałowej KGHM z umów z klientami wyniosły ponad 17,9 mld zł (w I połowie 2021 r. - 14,5

1651642317 kghm

Zysk netto KGHM w pierwszym półroczu 2022 r. wyniósł blisko 4,2 mld zł

Zysk netto Grupy Kapitałowej KGHM w pierwszym półroczu 2022 r. wyniósł 4,18 mld zł. W tym samym okresie zeszłego roku było to nieco ponad 3,72 mld zł - podała spółka w środowym raporcie. W I półroczu 2022 r. przychody Grupy Kapitałowej KGHM z umów z klientami wyniosły ponad 17,9 mld zł (w I połowie 2021 r. - 14,5 mld zł). Zysk netto ze sprzedaży w I poł. 2022 r. wyniósł

1638520883 zgrudna

KGHM korzysta z Odry zgodnie z zasadami

Katastrofa ekologiczna na Odrze to temat, który nie schodzi z pasków informacyjnych oraz czołówek w gazetach i w portalach. Wszyscy zastanawiają się, co doprowadziło do tej sytuacji. Podejmowane są różne tropy i próbuje się szukać winnego. Wskazywano m.in. na kopalnie KGHM Polska Miedź. Koncern zdecydowanie odcina się od wszelkich spekulacji, a Piotr Chęciński, dyrektor

1660651353 ratownicy kghm

Ratownicy z KGHM szykują się do międzynarodowych zawodów

Dziesięcioosobowa drużyna z oddziału KGHM Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego wystartuje w Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w Stanach Zjednoczonych – poinformował miedziowy koncern. Wydarzenie, po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, rozpocznie się 11 września w National Mine Health and Safety Academy, zlokalizowanej w Beaver w Wirginii