Górnictwo: KGHM jest ważnym partnerem dla organizacji pozarządowych

fot: KGHM

KGHM

fot: KGHM

KGHM został uhonorowany statuetką za działalność na rzecz mieszkańców regionu w 2022 r. Nagrodę przyznała miedziowej spółce Akademia NGO Zagłębia Miedziowego. Jak podały służby prasowe spółki, wyróżnienie zostało wręczone podczas konferencji „Partnerstwo z NGO to super moce” w Chojnowie.

-  Współpraca z organizacjami pozarządowymi jest dla KGHM bardzo ważna. Dzięki niej udało się zrealizować wiele wartościowych projektów, zarówno dla naszych pracowników, jak i lokalnej społeczności. Od lat działam także w ramach organizacji pozarządowych, dlatego bliskie są mi codzienne wyzwania, z którymi muszą się one mierzyć. Życzę wszystkim kolejnych udanych projektów i mam nadzieję, że uda się nam kontynuować współpracę – powiedział, odbierając statuetkę, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM Marek Makuch.

W tym roku KGHM przekazał samorządom Zagłębia Miedziowego m.in. 3,5 mln zł na projekty dotyczące realizacji m.in. profilaktyki zdrowotnej, budowy placów zabaw i boisk sportowych. Dzięki dotacjom udało się też zmodernizować wiejskie świetlice oraz tereny rekreacyjne dla lokalnych społeczności.

KGHM we współpracy z organizacjami pozarządowymi i samorządami wspiera również projekty związane z innowacjami w ochronie środowiska czy programami społecznymi, jak kampania na rzecz rodzicielstwa zastępczego „Miedź Rodzinę”. W sumie beneficjentami wszystkich programów profilaktycznych realizowanych m.in. w szkołach w regionie, jest ponad 25 tys. osób, zarówno uczniów jaki i rodziców oraz nauczycieli.

Ogromnym wsparciem dla samorządów Zagłębia Miedziowego są też podatki płacone przez KGHM. W 2021 r. było to ponad 500 mln zł.

Konferencja „Partnerstwo z NGO to super moce” miała na celu podsumowanie tegorocznych działań organizacji pozarządowych w Zagłębiu Miedziowym. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele świata biznesu, samorządów, szkół oraz instytucji pomocowych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.

1541878885 solitaire rury zat finska nord stream 2

Podejrzany o wysadzenie Nord Streamu zatrzymany w Chorwacji. Wcześniej polski sąd odmówił wydania go Niemcom

Jak informują niemieckie media Wołodymyra Żurawlowa, obywatela Ukrainy podejrzanego przez prokuraturę Niemiec o udział w wysadzeniu gazociągów Nord Stream, zatrzymano w Chorwacji podczas zdjęć do thrillera "Snake Island" inspirowanego tym zdarzeniem.