górnicy

Lista artykułów

Zwolnienia górników? Związkowcy proponują dobrowolne odejścia

W środę, 12 sierpnia, odbyła się druga runda negocjacji pomiędzy stroną związkową i zarządem PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Związkowcy zamiast zwolnień grupowych chcą przekonać zarząd do przygotowania programu dobrowolnych odejść. Związki zawodowe zostały poinformowane o planowanych zwolnieniach w minionym tygodniu. Zwolnienia miałyby zostać przeprowadzone w okresie od

Kopalnia planuje zwolnienia grupowe. Zaczną się we wrześniu?

Informację o planowanych zwolnieniach grupowych w kopalni Sielsia w Czechowicach-Dziedzicach przekazali związkowcy. W najbliższy poniedziałek (10 sierpnia) ma się odbyć spotkanie strony społecznej z zarządem spółki w tej sprawie. O bardzo złej kondycji finansowej prywatnej kopalni Sielsia (należy do czeskiego koncernu EPH) wiadomo od miesięcy. Jak argumentiwali przedstawiciele

Górnicy wciąż w cenie

Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju opublikował coroczny raport dotyczący monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie jastrzębskim. Wśród deficytowych były zawody związane z górnictwem. Opublikowany w lipcu br. to raport pokazujący sytuację na lokalnym rynku pracy w minionym roku. Raport przedstawia zawody, które są w Jastrzębiu-Zdroju deficytowe,

Górnicy jadą do stolicy, ale nie będą protestować

W środę wieczorem, 5 sierpnia, wieczorem do Warszawy przyjedzie kolejna grupa górników-ozdrowieńców z COVID-19 - poinformował Związek Zawodowy Sierpień 80. Dzień później od samego rana w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA oddawać będą oni osocze krwi. Z kolei w piątek zostaną gruntownie przebadani pod kątem szkód jakie zostawił koronawirus w ich organizmach, nawet jeśli

1588927991 wymazy pgg 10

580 górników z koronawirusem

Ponad 580 górników - z przeszło 6,7 tys. wszystkich pracowników kopalń, u których od początku epidemii potwierdzono SARS-CoV-2 - nadal zmaga się z koronawirusem - wynika z danych spółek węglowych. W sobotę w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) przybyło 21 nowych przypadków zakażenia. Obecnie - jak poinformowały w sobotę PGG i JSW - zakażonych jest 238 pracowników PGG, 185

Kolejna grupa 300 górników zostanie przebadana

Na 302 przebadane próbki z kopalni PG Silesia w Czechowicach-Dziedziach 72 okazały się dodatnie. W związku z tym wojewoda śląski zdecydował o przebadaniu kolejnej grupy 300 pracowników tego zakładu. Badania przeprowadzono w środę. Wg przekazanych przez Śląski Urząd Wojewódzki informacji koronawirusa potwierdzono u 72 osób spośród 302 przebadanych (66 z nich dotyczy mieszkańców

Górnicy oddali 30 litrów osocza. Potrzeba 160

Wyprodukowania pierwszego polskiego leku na COVID–19 podjęła się spółka Biomed z Lublina. Do produkcji pierwszej partii leku trzeba zgromadzić 160 litrów osocza. Do tej pory górnicy oddali 30 litrów tego cennego surowca - poinformowali w komunikacie przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej. – Pracujemy nad lekiem, który będzie wyprodukowany z osocza ozdrowieńców, czyli

W czwartek grupa górników z PGG przyjedzie do Warszawy

W czwartek, 23 lipca, grupa wyleczonych z Covid-19 górników przyjedzie do Warszawy, by w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA oddać osocze pomocne przy leczeniu innych chorych. Dawcy zostaną też przebadani przez lekarzy ze stołecznej placówki. Według danych trzech kontrolowanych przez Skarb Państwa spółek węglowych, od początku epidemii do środy koronawirusem zaraziło się 6 662