Polska nie ma dziś innego wyjścia, jak utrzymywać energetykę węglową
- Dopłaty do energetyki węglowej są konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i niezbędne, aby przeciętna polska rodzina nie odczuła wzrostu cen energii elektrycznej - powiedział w środę, 14 kwietnia, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Sasin, zapytany w TVP 1 o to, ile Polska będzie musiała dopłacać do energetyki węglowej, stwierdził,