Znika obowiązek sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę
Ministerstwo klimatu opublikowało projekt zmiany Prawa energetycznego, likwidujący obligo - obowiązek sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę. Obecne 100 proc. obligo, wprowadzone w 2018 r., miało zapobiegać wzrostowi cen energii. Opublikowany i skierowany do konsultacji projekt zakłada wykreślenie z ustawy Prawo energetyczne artykułu, który obliguje przedsiębiorstwa energetyczne