ekologia

Lista artykułów

1469095508 s 720 400

Transport: ponad 2 mld zł na bezemisyjne autobusy dla polskich miast

Ponad 2 mld zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Funduszu Niskoemisyjnego Transportu trafi na zakup ok. tysiąca innowacyjnych, bezemisyjnych autobusów - poinformował PAP NFOŚiGW. Umowa w tej sprawie ma zostać podpisana w piątek przez NFOŚiGW i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Narodowy Fundusz Ochrony

1513540027 06 zielona arc k3 m

Ekologia: ciekawe lekcje w nowych Zielonych Pracowniach

W listopadzie br. dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w szkołach województwa śląskiego otwarto kolejne Zielone Pracownie. Najwięcej powstało ich w Tarnowskich Górach i powiecie gliwickim. Udział finansowy w tym ekologicznym przedsięwzięciu mają również śląskie samorządy. Podczas uroczystości w SP nr 11 w Tarnowskich

Ekologia: są środki na modernizację budynków w Piekarach

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich otrzymał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na modernizacje i termoizolacje budynków w Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich. Jest to jedno z największych osiedli w Gminie Piekary Śląskie. Posiada zwartą zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Dodatkowo w wielu budynkach

Rybnik: rusza nabór na ekodotacje dla mieszkańców

Formularze i regulaminy przyszłorocznego naboru wniosków o dotacje na inwestycje służące ochronie powietrza oraz ochronie wód i powierzchni ziemi opublikował już samorząd Rybnika. W tym roku miasto przyjęło 485 wniosków, na których realizację przeznaczyło ponad 5 mln zł. Rybnicki samorząd przyznaje, że smog jest jednym z największych problemów miasta. W poprzednim sezonie

Katowice: strażnicy przykleją ulotki o terminie wymiany pieców

W ostatni dzień (31 grudnia) 2021 roku i analogicznie w latach 2023, 2025 i 2027 upłyną terminy, kiedy mieszkańcy województwa śląskiego muszą wymienić stare źródła ciepła, w zależności od okresu ich wcześniejszego użytkowania. W Katowicach będzie o tym przypominać Straż Miejska. Konieczność wymiany przestarzałych pieców wynika z obowiązującej w regionie od września

1475869530 syszko jan ministerstwo srodowiska

Cieszmy się, że coś posiadamy; węgiel to nasze bogactwo

- Cieszmy się, że coś posiadamy, a nie katujmy tym. Węgiel kamienny i brunatny to nasze bogactwo - powiedział minister środowiska Jan Szyszko w sobotę w Toruniu. Wskazał również, że Polska stawia na nowoczesne technologie i energię odnawialną. Minister wrócił w sobotę rano z 23. szczytu klimatycznego w Bonn, a w Toruniu uczestniczy w konferencji podsumowującej projekt "Kampania

MŚ: biowęgiel może w pomóc w walce ze zmianami klimatu

Biowęgiel jako przetworzona chemicznie biomasa można wykorzystać nie tylko jako paliwo, ale również jako nawóz, czy środek poprawiający retencję wody w glebie - ocenił prof. Rafał Kobyłecki z Politechniki Częstochowskiej podczas szczytu klimatycznego w Bonn. Poinformowało o tym we wtorkowym (14 listopada) komunikacie Ministerstwo Środowiska. Jak podało, kwestia wykorzystywania

Emisja CO2: poprawka dauhańska w konsultacjach

Tzw. poprawka dauhańska dot. redukcji emisji CO2 znalazła się w konsultacjach międzyresortowych - poinformowało PAP źródło zbliżone do sprawy. Przyjęcie tej poprawki potwierdzi na arenie ONZ, że Polska do 2020 roku zredukuje emisję CO2 o 20 proc. - Poprawka trafiła do konsultacji międzyresortowych. Po przekonsultowaniu tego z resortami i po przyjęciu przez rząd ustawy