ekologia

Lista artykułów

ArcelorMittal: stojaki rowerowe ze starych pieców

ArcelorMittal Poland wyprodukuje stojaki rowerowe ze stali odzyskanej ze starych pieców likwidowanych przez mieszkańców Krakowa. Akcja ma zachęcić ludzi do wymiany starych źrodeł ogrzewania na bardziej ekologiczne. Właśnie rozpoczyna się konkurs na projekt stojaków rowerowych, w którym główna nagroda to 3 tys. zł. - Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, którzy mają

WFOŚiGW: nastała moda na bycie eko

Mimo okrojonych środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nadal zamierza wspierać inwestycje ekologiczne na Śląsku i w Zagłębiu. Zapewnił o tym Andrzej Pilot, prezes Funduszu, podczas dorocznych konsultacji z przedstawicielami gmin, przedsiębiorstw i spółdzielni mieszkaniowych. W dwóch spotkaniach, zorganizowanych wspólnie przez WFOŚiGW oraz

Ekologia: usuwanie truciciela z dachów i elewacji

Stosowano go do ocieplania budynków ze względu na ognioodporność i trwałość. Po latach okazało się, że stanowi przyczynę wielu groźnych chorób, m.in. raka płuc i innych nowotworów. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od siedmiu lat wspiera realizację zadań związanych z usuwaniem azbestu i zawierających go wyrobów z udziałem środków

Ekologia: miliardy z Funduszu na ochronę powietrza

Kwotą 25 mld zł dysponuje w latach 2016-23 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na działania związane z jakością powietrza - mówił w poniedziałek, 19 marca, w Sosnowcu wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Wiceminister uczestniczył tam w obradach wyjazdowej sesji sejmowej komisji zdrowia poświęconej problemom zanieczyszczenia powietrza. - Narodowy Fundusz

1518455509 piotr wozniak arc

Ekologia: pełnomocnik premiera ma zadbać o czyste powietrze

Funkcja pełnomocnika przy premierze ułatwi koordynację prac przy programie "Czyste powietrze" - powiedział w Poznaniu Piotr Woźny. W piątek, 16 marca, premier Mateusz Morawiecki powołał Woźnego na pełnomocnika ds. tego programu. Pytany przez PAP o pierwsze działania w nowej roli Woźny powiedział, że będzie to "przede wszystkim remanent stanu wykonywania programu Czyste powietrze,

Zawiercie: policja odkryła nielegalne składowisko chemikaliów

Olbrzymie ilości chemikaliów w beczkach - prawdopodobnie rozpuszczalników, farb i substancji ropopochodnych - znaleziono w hali po byłej przędzalni w Zawierciu (Śląskie). Policja ustala, kto wynajmował to pomieszczenie i skąd trafiły do niego niebezpieczne odpady. Rzecznik zawierciańskiej komendy nadkom. Andrzej Świeboda powiedział w czwartek PAP, że składowisko odkryli

Rybnik: wyczerpały się już pieniądze na ekodotacje

Kwota 5 mln zł, którą władze Rybnika zaplanowały w tym roku na wsparcie inwestycji służących ochronie środowiska, została już wyczerpana - podał w piątek, 5 stycznia, Urząd Miasta. Mieszkańcy ubiegający się o wsparcie ustawiali się 2 stycznia w gigantycznych kolejkach. Niewykluczone, że pula środków na dotacje zostanie zwiększona. Rybnik to jedno z miast w woj. śląskim,

Kraków: zawnioskowali o wymianę tysięcy piecy węglowych

Prawie 3 tys. wniosków o dotację na wymianę pieca węglowego na ogrzewanie proekologiczne złożyli w 2017 r. krakowianie. W minionym roku można było uzyskać zwrot do 80 proc. kosztów takiej inwestycji, od 1 stycznia maksymalne dofinansowanie wyniesie 60 proc. Regresywny charakter przyznawania dotacji ma zmotywować mieszkańców do szybszej wymiany ogrzewania na proekologiczne. Zakaz