Tylko dialog i porozumienie. Ważna debata o górnictwie w Sosnowcu
W Sosnowcu dyskutowano 25 czerwca na tematy związane z restrukturyzacją terenów pogórniczych. W auli Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego spotkali się przedstawicieli branży wydobywczej, administracji państwowej, nauki i organizacji środowiskowych. Podkreślano przede wszystkim konieczność prowadzenia szerokiego dialogu z władzami samorządami i społeczeństwem na temat znaczenia surowców w gospodarce oraz konieczności ich eksploatacji. Wskazano również na rolę edukacji w tym procesie.