Górnicy ewakuowani w Bogdance
Z powodu pożaru endogenicznego, który stwierdzono w czwartek, 6 czerwca w kopalni Bogdanka ewakuowano 180 osób – podały lokalne media. „Czujniki wykazały podwyższony poziom tlenku węgla na likwidowanej w Bogdance ścianie. Ognia nie ma. Spod ziemi wyjechało 180 górników pracujących przy ścianie. Reszta kopalni pracuje normalnie” - poinformował Kurier Lubelski. - W czwartek w