Bogdanka nagrodziła najlepszych uczniów

1569509911 lw bogdanka 2

fot: LW Bogdanka

W ramach współpracy ze szkołami partnerskimi LW Bogdanka od 2017 roku wypłaciła już łącznie 114 stypendiów naukowych

fot: LW Bogdanka

LW Bogdanka przyznała 40 stypendiów naukowych dla uczniów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce przedmiotów technicznych ze szkół średnich o profilu techniczno – górniczym z okolic Bogdanki. Stypendia zostały przyznane 40 uczniom z 3 szkół: Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej (28 uczniów), Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim (11 uczniów) oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie (1 uczeń).

W ramach współpracy ze szkołami partnerskimi LW Bogdanka od 2017 roku wypłaciła już łącznie 114 stypendiów naukowych.

- LW Bogdanka od wielu lat jest najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce. Tę pozycję zawdzięczamy m.in. wysokiej kulturze technicznej naszych pracowników, dzięki którym z sukcesem wdrażamy i stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania dostępne w światowym górnictwie. Poprzez bliską współpracę ze szkołami średnimi w naszym regionie a także z najważniejszymi ośrodkami naukowymi w naszej branży chcemy pozyskiwać młodych, utalentowanych pracowników by utrzymać wysoki poziom kadr w Spółce. Dbamy także o rozwój zawodowy osób już zatrudnionym w Bogdance, utrzymując płynność przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom lubelskich górników – powiedział Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka.

W 2017 r. Bogdanka nawiązała współpracę ze szkołami w Łęcznej i Ostrowie Lubelskim w zakresie projektu stypendialnego mającego na celu nagradzanie uczniów szkół o profilu górniczym za wyniki w
nauce w obrębie przedmiotów technicznych. Stypendium w wysokości 1 tys. zł na semestr, wypłacane jest po ukończeniu każdego semestru szkolnego. W czerwcu 2019 r. do projektu dołączył
Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie. Współpraca ze szkołami średnimi jest elementem „Strategii rozwoju kadr”, której celem jest pozyskiwanie do pracy w Bogdance najlepszych absolwentów ww. szkół. W ramach działającego również od 2017 roku projektu „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. – Potrzebujemy najlepszych” zatrudnienie znalazło już 52 absolwentów szkół partnerskich. Strategia rozwoju kadr obejmuje także współpracę z najważniejszymi w branży górniczej ośrodkami naukowymi w Polsce, w tym Akademią Górniczą-Hutniczą w Krakowie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.