bezpieczeństwo

Lista artykułów

WUG: z innowacją bezpieczniej w górnictwie

Nadzór górniczy zamierza wyróżnić innowacyjne rozwiązania, wprowadzone w polskich zakładach wydobywczych dla poprawy bezpieczeństwa pracy. Latem rusza pierwsza edycja konkursu "Z innowacją bezpieczniej w górnictwie", który ma promować nowinki w tym zakresie.Do udziału w zaplanowanym na sierpień konkursie zaprosił prezes Wyższego Urzędu

Jaworze: podsumują stan bezpieczeństwa w kopalniach

We wtorek, 9 kwietnia, w Jaworzu koło Bielska-Białej odbędzie się XV Konferencja zatytułowana „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie". Szczególnie interesująca będzie z pewnością debata pod hasłem „Samorząd – przedsiębiorca górniczy. Tylko współpraca!" Poprowadzi ją Piotr Wojtacha, dyrektor Departamentu

Górnictwo: ujarzmić siłę górotworu

Od dwóch lat funkcjonuje w kopalni Bobrek-Centrum. Podczas tegorocznej edycji Szkoły Eksploatacji Podziemnej wyróżniony został jako Górniczy Sukces Roku w kategorii Innowacja. Jak wyjaśnia jeden z autorów koncepcji, Adam Barański, specjalista ds. tąpań z Kompanii Węglowej, dzięki stosowaniu tego rozwiązania uzyskano poprawę warunków pracy praktycznie

Efektywność to również bezpieczeństwo

Inspektorzy nadzoru górniczego bliżej przyjrzeli się działalności zakładów górniczych pod względem zwiększania efektywności pracy. Okazało się, że duże rezerwy tkwią zwłaszcza w transporcie i łączności. Ich pełne wykorzystanie natrafia jednak na opór.Prekursorem transportu ludzi przenośnikami taśmowymi w Polsce jest Kompania Węglowa. W 2008 r. po

Górnictwo: pożar endogeniczny w kopalni Piast

Pożar endogeniczny, jaki wykazała we wtorek (26 marca) aparatura na poziomie 650 m w kopalni Piast w Bieruniu, opóźni rozpoczęcie wydobycia ze ściany w tym rejonie, nie wpłynie jednak na bieżące wydobycie węgla - podał w środę (27 marca) rzecznik Kompanii Węglowej.Jak podkreślił rzecznik Kompanii Węglowej Zbigniew Madej, w pożarze nie ucierpiał nikt z załogi. Trwa akcja

Odpowiednie dać rzeczy słowo...

Informacja o szczęśliwej akcji z 19 marca w kopalni rud miedzi ZG Rudna, należącej do KGHM Polska Miedź SA w Lubinie, obiegła nie tylko cały kraj, ale znalazła się też w serwisach prasowych najważniejszych agencji prasowych na świecie. To świetnie, że 19 górników, którym silny wstrząs górotworu odciął drogę do szybu, już po kilku godzinach zostało

Przestępczość: w Rudzie Śląskiej jest bezpieczniej

Mniejsza liczba przestępstw w siedmiu głównych kategoriach oraz mniej wypadków i kolizji. To najważniejsze wnioski wypływające ze sprawozdania Komendy Miejskiej Policji za 2012 r.,z którym zapoznali się w czwartek (21 marca) rudzcy radni. Obraz stanu bezpieczeństwa w mieście uzupełniły informacje Prokuratury Rejonowej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży

Górnictwo: te zasady mają ratować życie (GALERIA)

Drugi dzień, odbywających się na terenie Centrum Targowego FairExpo w Katowicach, targów Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej BHP 2013 zdominowały rozważania nad regułami, których przestrzeganie ma doprowadzić do minimalizacji wypadków przy pracy. Nie zabrakło tematów górniczych.W trakcie konferencji "Na wszelki wypadek...