bezpieczeństwo

Lista artykułów

Górnictwo: Chińczycy nas podglądają

Na Śląsku przebywa delegacja Państwowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa w Górnictwie Węglowym z jego wicedyrektorem Li Wanjiangiem. Chińczycy poznają warunki pracy w polskich kopalniach i rozwiązania, których celem jest zwiększanie bezpieczeństwa pracy górniczych załóg.W poniedziałek (5 września) zagraniczni goście odwiedzili Wyższy Urząd Górniczy w

Górnictwo: zawodzi człowiek, nie technika

Zagrożenia techniczne są znaczącą przyczyną wypadkowości w górnictwie, a w ostatniej dekadzie udział tej przesłanki w powstaniu wypadków ciężkich i śmiertelnych zauważalnie wzrósł. Rejestrowane przyczyny wypadków technicznych co roku się powtarzają, co spowodowało konstatację o niewystarczającej efektywności stosowanych środków

Górnictwo: zagrożenie metanowe będzie rosło

Polskie kopalnie fedrują coraz niżej. Średnio o 8 m rocznie. Towarzyszy temu duże zagrożenie metanowe, które zdaniem ekspertów z Wyższego Urzędu Górniczego będzie dalej rosło.

Bezpieczeństwo: bez fajerwerków podczas ŚDM

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się lada dzień. Oznacza to szereg procedur mających zapewnić bezpieczeństwo publiczne. Wydano m.in. zakaz noszenia i używania środków pirotechnicznych.W związku z uroczystymi obchodami Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 wojewoda małopolski wydał czasowy zakaz noszenia, przemieszczania i używania wyrobów pirotechnicznych na

Górnictwo: rejony pod szczególnym nadzorem

We wtorek (19 lipca) odbyła się narada nadzoru górniczego poświęcona tzw. rejonom szczególnego nadzoru w kopalniach podziemnych. Są one wyznaczane przez dyrektorów OUG-ów. W pięciu z nich zainstalowano tzw. czarne skrzynki, które monitorują stan zagrożeń niezależnie od systemów kopalnianych.- Obecnie w górnictwie podziemnym jest 10

Nie szkiełko i oko, ale nowoczesny sprzęt

Choć w trudno w to uwierzyć, jeszcze kilka lat temu inspektorzy nadzoru górniczego jechali na kontrolę zakładów górniczych bez własnego sprzętu kontrolno-pomiarowego. Wyposażanie nadzoru górniczego w aparaturę wspomagającą wykrywanie nieprawidłowości prowadzone jest od 2008 r. Wcześniej nie było do tego podstaw prawnych.Wyższy Urząd Górniczy oraz

WUG: Komisja Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie w nowym składzie

W poniedziałek (13 czerwca) po raz pierwszy w nowym składzie obradowała Komisja Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie - poinformowała portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk z Wyższego Urzędu Górniczego. Gremium zostało powołane na dwuletnią kadencję. W jego składzie znajdują się przedstawiciele zarządów przedsiębiorstw górniczych, central związków zawodowych, stowarzyszeń

Bezpieczeństwo: górnicy z JSW gotowi do rywalizacji

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju inicjatywach propagujących bezpieczne zachowania w pracy. Wszystkie kopalnie należące do JSW zgłosiły swój udział w konkursie ogłoszonym przez prezesa Wyższego Urzędu Górniczego pt. „Na początek 180 dni bez wypadku", nad którym honorowy patronat