bezpieczeństwo

Lista artykułów

Górnictwo: w Bobrku nie chcą się ścigać, wolą fedrować z rozwagą

Oddział GRP 2 kopalni Bobrek-Piekary ruch Bobrek (Węglokoks Kraj) jest jednym z laureatów siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczny Oddział Wydobywczy”. Zorganizowała go działającą przy Wyższym Urzędzie Górniczym Fundacja „Bezpieczne Górnictwo im. prof. W. Cybulskiego”. Eksperci oceniali liczbę zaistniałych wypadków, występujące zagrożenia, warunki pracy oraz

1451992134 kopalnia chiny lospaziodellapolitica

Górnictwo: przybywa śmiertelnych wypadków

W miarę, jak ceny węgla pędzą w górę, w kopalniach nasila się tendencja do naciągania granic bezpieczeństwa, żeby wydobyć jak najwięcej węgla, nawet z niebezpiecznych pokładów, i zaczyna przybywać ciężkich wypadków - ocenia Keegan Elmer, badacz Chińskiego Biuletynu Pracy, wydawanego w Hong Kongu. Wiele wskazuje, że wypadkowość w chińskich kopalniach znacząco wzrośnie w

Górnictwo: znamy najbezpieczniejsze kopalnie

Jak już informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl, dobiegł końca konkurs dla kopalń górnictwa podziemnego pt. „Na początek 180 dni bez wypadku” organizowany przez Wyższy Urząd Górniczy wspólnie z z Fundacją „Bezpieczne Górnictwo” im prof. W. Cybulskiego. Uroczyste ogłoszenie wyników miało być częścią akademii barbórkowej WUG, która jednak została odwołana ze

W kopalniach rud miedzi również jest niebezpiecznie

W 2015 r. w KGHM Polska Miedź SA doszło do 333 wypadków; w tym 2 śmiertelnych i 3 ciężkich (w tym samym czasie w górnictwie węgla kamiennego miało miejsce 1695 wypadków, w tym 12 śmiertelnych i 7 ciężkich). W tym roku w miedziowym zginęło 11 górników, w węglowym – 10. Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach wykazuje, że za 10 miesięcy 2016 r. wskaźnik wypadkowości

Górnictwo: wkrótce poznamy najbezpieczniejsze kopalnie

Wielkimi krokami nadchodzi finał konkursu „Na początek 180 dni bez wypadku” organizowanego przez Wyższy Urząd Górniczy pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W poniedziałek (21 listopada) ostatni raz obradowała 16-osobowa kapituła, która wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach: zakłady do 1500 zatrudnionych, 1501-3500 oraz powyżej

1475235425 wieliczka odblaskowy piatek r stachurski

Wieliczka: odblaskowo przy kopalni

W piątek (30 września) uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce zorganizowali przy kopalni soli odblaskowy piknik. W ten sposób chcą zwrócić uwagę mieszkańców miasta na kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci tuż obok tężni Soli zaplanowały gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz... loty balonem na uwięzi. To jednak nie koniec atrakcji,

Górnictwo: nie żyje górnik z kopalni Rudna

43-letni górnik zginął w należącej do KGHM kopalni Rudna Zachodnia w Polkowicach, gdzie doszło dziś do silnego wstrząsu – poinformowała Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM Polska Miedź.Do wstrząsu doszło około godz. 10. – W rejonie zagrożenia znajdowało się 22 górników, 21 wydostało się na powierzchnię. Jeden z górników był

WUG: w Bochum o nowej strategii bezpieczeństwa

W niemieckim Bochum w środę (7 września) rozpoczęła się trzydniowa konferencja Vison Zero, która poświęcona jest nowej strategii Międzynarodowego Zrzeszenia Bezpieczeństwa Społecznego. Polski nadzór górniczy reprezentowany jest przez dyrektora Departamentu Górnictwa Otworowego i Wiertnictwa Wyższego Urzędu Górniczego Krzysztofa Króla,