autobusy

Lista artykułów

1597396674 solaris urbino 12 electric

Miliony na zakup elektrycznych autobusów

Gmina Ząbkowice Śląskie na Dolnym Śląsku będzie jednym z pierwszych beneficjentów środków, które rząd uruchomi w ramach Krajowego Planu Odbudowy i rozwoju elektromobilności. Prawie 6 mln zł dotacji przeznaczy na zakup czterech elektrycznych autobusów. W komunikacie przesłanym we wtorek przez NFOŚiGW podano, że Ząbkowice Śląskie to jedno z pierwszych miast zaproszonych do

1513346014 pkmman44 umkatowice

Przewoźnik z terenu GZM zakupi nowe pojazdy konwencjonalne

Do końca bieżącego roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu (PKM) chciałoby otrzymać 25 kupionych za własne środki 12-metrowych konwencjonalnych autobusów miejskich, z oczekiwanym napędem hybrydowym. W poniedziałek spółka ogłosiła przetarg w tej sprawie. W ogłoszonym w poniedziałek postępowaniu należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

1516784855 ladowanie samochodow elektromobilnosc energa

Coraz więcej elektrycznych aut na naszych drogach

Pod koniec kwietnia br. po polskich drogach jeździło ponad 23,8 tys. auta elektrycznych - wynika z najnowszego licznika elektromobilności. Przez pierwsze cztery miesiące br. ich liczba zwiększyła się o 5 098 sztuk, tj. o 137 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2020 r. Według licznika na koniec kwietnia br. po polskich drogach jeździły 23 834 elektryczne samochody osobowe, z

Sosnowiec inwestuje w nowe autobusy

Do wiosny 2022 r. należące w większości do samorządu Sosnowca Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej chciałoby otrzymać pięć kupionych za własne środki 18-metrowych konwencjonalnych autobusów miejskich. Spółka w przetargu dostała oferty MANa i Solarisa. W prowadzonym od połowy marca br. postępowaniu sosnowieckie PKM zamawia pięć nowych niskopodłogowych autobusów o długości

Nowe linie autobusowe na Śląsku

Na 8 maja organizator komunikacji miejskiej na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zapowiedział uruchomienie pierwszych sześciu nowych szybkich linii autobusowych, łączących tamtejsze główne ośrodki. Linii metropolitalnych oznaczonych literą M i liczbą ma być docelowo do końca br. 31. Dotąd planowano uruchomienie pierwszych kilku z nich 5 kwietnia. Przed miesiącem

1606914359 gzmprzystanek

GZM ogłosiła przetarg na autobusy elektryczne

Przetarg na dostawę 32 autobusów elektrycznych, dofinansowanych w programie Gepard II, ogłosiła we wtorek Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Organizacja 41 samorządów otrzymała do oszacowanej na 120 mln zł inwestycji 80 mln zł unijnych i krajowych dotacji z programu Gepard II. O ogłoszeniu przetargu na zakup 32 autobusów elektrycznych, 16 mobilnych ładowarek i budowę 9

1558001099 59869779 334161120632248 4729771393997078528 n

Nowy tabor autobusowy dla Gliwic

Do końca tego roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach chce otrzymać 15 kupionych za własne środki, 18-metrowych konwencjonalnych autobusów miejskich. W czwartek spółka poinformowała o rozstrzygnięciu przetargu, wybierając ofertę firmy MAN za 23 mln zł. Przetarg na dostawę w 2021 r. 15 przegubowych, 18-metrowych autobusów miejskich z napędem konwencjonalnym i co

1612190064 wodor solaris

Bielsko-Biała myśli o wodorowych autobusach

Umowę na opracowanie koncepcji wprowadzenia do eksploatacji autobusów o napędzie wodorowym zawarł Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej z firmą z Krakowa. Zdaniem prezesa przewoźnika Huberta Maślanki, wodór jest obiecującym rozwiązaniem dla komunikacji. - Od roku przygotowujemy się do realizacji ustawy o elektromobilności, która wymaga od nas, by w 2028 r. 30 proc. naszej