artur dyczko

Lista artykułów

1515588506 katowice cop24

COP24: PGG i JSW oficjalnymi partnerami Konferencji

Jastrzębska Spółka Węglowa, w porozumieniu z Ministerstwem Środowiska, została oficjalnym partnerem Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24). Wcześniej takie porozumienie podpisała już Polska Grupa Górnicza, która podczas szczytu zorganizuje panel dyskusyjny w Pawilonie Narodowym. Będą na nim omawiane m.in. nowoczesne metody zgazowania węgla.

Górnictwo: JSW stawia na informatyzację

Jastrzębska Spółka Węglowa została stuprocentowym właścicielem spółki informatycznej Advicom i zmieniła jej nazwę na JSW IT Systems - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe JSW. Zgodnie ze strategią rozwoju JSW ITS ma stać się integralną częścią podstawowych procesów produkcyjnych w zakładach Grupy Kapitałowej JSW. Spółka będzie wspierać funkcjonowanie i

Górnictwo: w Grupie JSW sięgnięto po zarządzanie projektowe

Jastrzębska Spółka Węglowa od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad przekształceniem Grupy Kapitałowej JSW w organizację projektową. To duży sukces zarządu JSW i pracowników, ponieważ dzięki ich determinacji i ogromnemu zaangażowaniu, prace nie poszły na marne – poinformowała portal netTG.pl Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy. Realizowany od marca ub.r. pomysł

Trzeba wyjaśniać, że lutnia to nie jest gitara

- Takich akcji w JSW nie było, dlatego zapewnienie spokoju zespołowi, który kierował akcją było kluczowe. Z drugiej strony chodziło również o zaproponowanie takiego przekazu, który przebije się i pokaże całą specyfikę działań. Chcieliśmy uniknąć tego, żeby o naszej akcji, o tym wszystkim, co się działo w kopalni, mówili przede wszystkim komentatorzy w telewizji, którzy

Górnictwo: strategia JSW to przemyślany plan

Podczas XXVII Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie miała miejsce uroczysta sesja jubileuszowa z okazji 25 lat istnienia Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Artur Dyczko, wiceprezes JSW, przypomniał, że strategia spółki została ogłoszona dwa tygodnie temu na warszawskiej Giełdzie PW. Powstała przy zaangażowaniu dużej grupy ludzi. - To przemyślany plan. Najważniejszym celem

Górnictwo: JSW chce wzmocnić swoją pozycję

Jastrzębska Spółka Węglowa na drodze realizacji rosnących wymagań i standardów produkcyjnych w górnictwie w perspektywie do roku 2030 - o tym mówił podczas Szkoły Eksploatacji Podziemnej Artur Dyczko, wiceprezes JSW. Podkreślił, że spółka ściga się z czasem. - Najważniejsze to nie dać się wyprzedzić rynkowi. Nasz rynek kształtuje świat. Obecnie jesteśmy głównym

1512647706 1512383540 arturdyczko jsw md

Jastrzębska Spółka Węglowa przygotowuje strategię do 2030 roku

Największy producent węgla koksującego w Europie – Jastrzębska Spółka Węglowa - zapowiada ogłoszenie w najbliższych tygodniach swojej strategii funkcjonowania do 2030 r. O podstawowych założeniach tego dokumentu mówi Artur Dyczko, wiceprezes Spółki ds. strategii i rozwoju. Nadrzędnym celem strategicznym Jastrzębskiej Spółki Węglowej do roku 2030 jest wzrost wartości

Zabezpieczyć się przed wahaniami rynkowymi

- Jastrzębska Spółka Węglowa jest największym producentem węgla koksującego w Unii Europejskiej. Produkujemy również węgiel energetyczny, który sprzedajemy do elektrowni i elektrociepłowni. Spółka jest po głębokiej restrukturyzacji, w tej chwili przeorganizowujemy się - stwierdził w czasie IV Polskiego Kongresu Górniczego Artur Dyczko, wiceprezes Jastrzębskiej Spółki