Górnictwo: Artur Dyczko zmienił stanowisko w zarządzie JSW

fot: Maciej Dorosiński

- Najskuteczniejszym sposobem zwalczania zagrożenia metanowego jest odmetanowanie górotworu. Na ten cel każdego roku wydajemy ogromne fundusze - stwierdza wiceprezes JSW Artur Dyczko

fot: Maciej Dorosiński

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej we wtorek, 21 stycznia, podjęła decyzję o powierzeniu Arturowi Dyczce stanowiska zastępcy prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych X kadencji - poinformowała spółka w komunikacie.

Artur Dyczko dotychczas był zastępcą prezesa ds. strategii i rozwoju, a po odwołaniu Tomasza Śledzia ze stanowiska wiceprezesa ds. technicznych, powierzono mu także zarządzanie tym obszarem działalności spółki.

Wcześniej rada nadzorcza spółki dokonała zmian w „Regulaminie Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA” zmieniając nazwy stanowisk: zastępca prezesa zarządu ds. technicznych na zastępca prezesa zarządu ds. technicznych i operacyjnych oraz zastępca prezesa zarządu ds. strategii i rozwoju na zastępca prezesa zarządu ds. rozwoju. Na ostatnie stanowisko został ogłoszony konkurs.

Artur Dyczko był wiceprezesem JSW ds. strategii i rozwoju od 4 lipca 2019 r. Stanowisko to zajmował także od 9 sierpnia 2017 r. do 10 stycznia 2019 r.

Jest doktorem nauk technicznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, absolwentem Wydziału Górniczego AGH na kierunkach: Technika Podziemnej Eksploatacji Złóż oraz Zarządzanie i Marketing. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Geologia Górnicza na Wydziale Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1999 r. w branży wydobywczej i zatrudniony był w KGHM Polska Miedź SA O/ZG Rudna, gdzie pracował do 2001 r. w ruchu zakładu górniczego, kolejno przechodząc wszystkie szczeble od stanowiska stażysty aż do osoby średniego dozoru górniczego. Od 2002 r. zatrudniony na stanowisku asystenta w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Od lipca 2016 r. zatrudniony w JSW na stanowisku pełnomocnika ds. restrukturyzacji, a następnie dyrektora Biura Strategii i Rozwoju oraz pełnomocnika zarządu ds. produkcji JSW. Od sierpnia 2017 r. do stycznia 2019 r. pełnił w JSW funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. strategii i rozwoju, a ostatnio pełnomocnika zarządu ds. strategii i rozwoju spółki. 4 lipca 2019 r.  ponownie objął to stanowisko. 

Jest autorem i współautorem wielu prac badawczych, ekspertyz, opinii, projektów wdrożeniowych oraz publikacji naukowych w obszarze górnictwa. Posiada bogate doświadczenie w zakresie budowy strategii firm wydobywczych oraz budowania ich wartości.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.