Szkoła wpisuje się w tematy, którymi żyje branża

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Szkoły Eksploatacji Podziemnej dr inż. Jerzy Kicki tuż po otwarciu obrad opowiedział portalowi netTG.pl, na czym skupia się tegoroczna edycja konferencji.

- Szkoła Eksploatacji Podziemnej tematycznie wpisuje się w problemy, którymi żyje Polska. Sesja plenarna pokazała stan energetyki i obecność węgla w niej oraz ewentualne możliwości zmiany bilansu energetycznego przez różne działania - powiedział dr Kicki.

Dodał, że silnie w tym roku obecny jest wątek dotyczący ograniczenia emisji CO2. W programie sporo uwagi poświęcono także zagadnieniu cyberbezpieczeństwa, które staje się coraz bardziej istotne w każdej gałęzi gospodarki.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja SEP rozpoczęła się 27 lutego w Krakowie i potrwa do 1 marca.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Inflacja do końca roku pozostanie w przedziale 3,0-3,5 proc.

Wskaźniki inflacji CPI i bazowej do końca 2026 r. powinny utrzymywać się w przedziale 3,0-3,5 proc. rdr, a RPP prawdopodobnie odłoży decyzje o zmianach stóp procentowych do czasu większej klarowności perspektyw inflacji - ocenili ekonomiści Pekao po piątkowej publikacji danych GUS.

Polscy przewoźnicy zdominowali drogowy transport towarów w UE

Przewoźnicy z Polski odpowiadają za ponad 20 proc. drogowego transportu towarów w krajach Unii Europejskiej – wynika z danych Eurostatu opublikowanych w piątek, 31 lipca 2026 r. Przewożą najwięcej w całej UE.

Minister Grzegorz Wrona o JSW: Dyskusja z 83 związkami zawodowymi zaczyna być problemem

Wiceminister aktywów państwowych Grzegorz Wrona brał udział w posiedzeniu sejmowej komisji ds. energii, klimatu i aktywów państwowych, która była poświęcona aktualnej sytuacji Grupy Kapitałowej JSW. - Pozwalam sobie na takie pierwsze w życiu moje wystąpienie polityczne, ponieważ bardziej jestem znany z tego, że zajmuję się gospodarką, a nie polityką. Chcę powiedzieć jedno. Zanim posłowie będą nas krytykować, chciałbym również słyszeć w tej krytyce rozwiązania i pomoc - mówił podczas posiedzenia komisji.

Zabrze z dofinansowaniem 7,2 mln zł. Przebudowa ważnego skrzyżowania coraz bliżej

Miasto Zabrze otrzymało 7,2 mln zł z rezerwy subwencji Ministerstwa Infrastruktury na 2026 rok na rozbudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej i Składowej. To kluczowy krok w kierunku rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w północnej części miasta, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.