Szejnfeld: Wykształcenie to najlepsza inwestycja
Wiceminister Szejnfeld podkreślił rolę ośrodków naukowych we wzroście gospodarczym kraju – podkreśliło biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki.
- Nie możemy mówić o sprawnie funkcjonującym państwie i silnej gospodarce bez dobrze wykształconych obywateli - zaznaczył wiceminister. – Edukacja jest dziś najlepszą inwestycją w przyszłość, dlatego władze centralne, lokalne oraz przedsiębiorcy powinni wspierać rozwój ośrodków kształcenia wyższego oraz ośrodków naukowych – zaapelował wiceminister Szejnfeld.
Jednocześnie zapewnił on, że rząd pracuje nad regulacjami, które mają sprzyjać budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy.
- Przygotowujemy rozwiązania, także legislacyjne, które ułatwią transfer osiągnięć naukowych do sektora biznesu – poinformował Szejnfeld.