Stypendia: Energetycy idą w ślady górników
Otrzymało je sześciu laureatów I Edycji Programu Stypendialnego obejmującego lata 2008–2012. Podczas uroczystości obecni byli rodzice stypendystów, dyrektorzy szkół, wychowawcy i nauczyciele przedmiotów zawodowych.
Stypendia w wysokości 1500 zł przyznawane są jednorazowo na okres całego roku szkolnego. Trafiają do najzdolniejszych uczniów kształcących się w specjalnościach związanych z energetyką i uczęszczających do klas objętych patronatem Vattenfall Heat Poland. W celu zapewnia wysokiego poziomu kształcenia Vattennfall podpisał umowy m.in. z Politechnikami Śląską i Warszawską.