KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Górnicza spółka nie widzi ryzyka obniżenia produkcji w związku ze wzrostem cen gazu

KGHM ma zabezpieczone dostawy gazu na kolejne okresy po korzystnych cenach - poinformował rzecznik prasowy miedziowego koncernu Artur Newecki. Spółka zapewnia, że nie ma jakiegokolwiek ryzyka obniżenia produkcji w związku z dynamicznym wzrostem cen gazu. KGHM Polska Miedź jest jednym z największych przemysłowych konsumentów gazu ziemnego w Polsce z zapotrzebowaniem rocznym na poziomie

1736415220 polkowice

Węgiel w transformacji bywa tematem dnia, miedź jest tematem na dekady

W transformacji energetycznej najczęściej mówi się o „odchodzeniu od” – a znacznie rzadziej o tym, czego zacznie dramatycznie brakować. W przekazie Zbigniewa Bryji, wiceprezesa zarządu KGHM wybrzmiała teza prosta i niewygodna: bez przyspieszenia inwestycji w miedź Europa nie dowiezie własnych ambicji – ani energetycznych, ani technologicznych. Wystąpienie wiceprezesa ds. rozwoju

1574679118 zg lubin kghm

Pracownicy górniczej spółki otrzymają podwyżki o 6,8 proc.

KGHM Polska Miedź oraz organizacje związkowe uzgodniły porozumienie dotyczące warunków płacowych; pracownicy otrzymają podwyżkę stawek płac zasadniczych o 6,8 proc. od 1 stycznia br. - poinformowała spółka w środę w komunikacie. Firma zaznaczyła, że oprócz podwyżek od kwietnia 2026 roku uruchomione zostaną przeszeregowania w oddziałach, które obejmą 20 proc. załogi. Zasady

1771948156 paszkiewicz

Jest nowy prezes górniczej spółki. Kto nim został?

24 lutego Rada Nadzorcza Polskiej Miedzi wyłoniła w toku postępowania kwalifikacyjnego nowego prezesa zarządu. Został nim Remigiusz Paszkiewicz - poinformowała spółka w komunikacie. Remigiusz Paszkiewicz to doświadczony menedżer i ekspert w zakresie transformacji rozbudowanych organizacji przemysłowych. Specjalizuje się w skutecznym prowadzeniu dużych projektów inwestycyjnych,