Stocznia Nowa czeka na oferty

Do Stoczni Szczecińskiej Nowa (SSN) wkrótce wpłyną oferty prywatyzacyjne.

Wejście do spółki inwestora utrudniała dotychczas odmowa zatwierdzenia bilansu za ubiegły rok przez audytora. Stocznia doszła z PricewaterhouseCoopers do porozumienia. Dzięki temu udało się opracować memorandum i wysłać zaproszenia do potencjalnych inwestorów. Oferty wstępne powinny napłynąć do 19 października.
 
Zainteresowanie spółką wyrażał Przemysław Sztuczkowski, właściciel Złomreksu, który do inwestycji stoczniowych powołał nową spółkę o nazwie Amber, oraz norweski bank inwestycyjny First Securities. W przypadku banku pojawiały się jednak informacje, że chce przejąć tylko majątek stoczni. 

Nowy właściciel będzie musiał nieco w stocznię zainwestować. Według nieoficjalnych informacji „Pulsu Biznesu”, zgodnie z przygotowanym planem inwestycyjnym, miałby w dwóch etapach podwyższyć jej kapitał o 190 mln zł.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kolej: Będą duże zmiany w powiecie mikołowskim

Dobre wiadomości dla pasażerów z powiatu mikołowskiego. PKP PLK ogłosiły przetarg dotyczący remontu linii kolejowej Orzesze Jaśkowice – Tychy.

Pakiet deregulacyjny 2.0 ma być przyjęty przez rząd do końca roku

Wszystkie projekty ustaw składające się na kolejny pakiet deregulacyjny dotyczący m.in. zmian w administracji skarbowej mają zostać przyjęte przez Radę Ministrów do końca roku - poinformował w poniedziałek minister ds. nadzoru nad wdrażaniem polityki rządu Maciej Berek.

Na budowę magazynu energii w Żarnowcu dotarł kluczowy transformator

Na budowę magazynu energii w Żarnowcu (Pomorskie) dostarczono 260-tonowy transformator z Korei Płd., który umożliwi wpięcie obiektu do krajowej sieci - poinformowała w poniedziałek PGE. Inwestycja realizowana przy wsparciu z KPO, ma zostać oddana do użytku w połowie 2027 r.

Hałda posłuży mieszkańcom Rybnika

Rybnik pozyskał środki unijne na rekultywację hałdy po byłej kopalni Rymer. Będzie to miejsce służące edukacji i ekologii.