Stażystą być

fot: ARC

Pamiątkowe zdjęcie podczas wycieczki do Krakowa, na którym Dorra Kessemtini jest pierwsza z prawej, a Yawen Yang pierwsza od lewej

fot: ARC

W trakcie tegorocznych wakacji, dzięki współpracy z organizacją studencką IAESTE, działającą na całym świecie, w tym również w Politechnice Śląskiej w Gliwicach, zarząd spółki Conbelts Bytom przyjął na staże trzech zagranicznych studentów. Yawen Yang - studentkę administracji z Chin, która została zatrudniona w Centrum Kreatywnego Biznesu, doskonale spisującą się również w charakterze tłumacza podczas targów w Chinach. Dorrę Kessemtini - studentkę inżynierii przemysłowej z Tunezji i wreszcie Sasho Lazeski'ego - studenta ekonomii i e-biznesu z Macedonii, przyjętego do Działu Eksportu. Współpraca ze stażystami była bardzo owocna, wprowadziła do firmy międzykulturowy klimat.

- Kiedy otrzymałam pozytywną decyzję o przyjęciu mnie do Conbelts Bytom, nie wyobrażałam sobie, że po dwóch miesiącach wakacyjnego stażu zdobędę takich wspaniałych przyjaciół w Polsce - wspomina Dorra Kessemtini.

- Przez pierwsze dni firma dbała o to, by zapewnić mi wszystko, czego potrzebowałam do pracy, i w naturalny sposób nastąpiła moja integracją z załogą. W trakcie oprowadzania mnie po wielu działach byłam pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania pracowników. Zostałam przydzielona do Działu Zaopatrzenia w Conbelts Sulore. Byłam zaskoczona miłą atmosferą wokół, podobało mi się przygotowane dla mnie stanowisko pracy. Ponadto zostałam zaangażowana w bardzo ważny dla firmy projekt. Byłam podbudowana faktem, że okazano mi zaufanie i przypisano zadania, w których mogłam się wykazać swoją wiedzą zdobytą na uczelni. Pragnę gorąco podziękować wszystkim pracownikom Działu Zaopatrzenia za ich stałe wsparcie, udzielanie wszelkich niezbędnych informacji, dzielenie się wiedzą. Cieszę się, iż mogłam pracować w Polsce, w firmie z tak oddanym i profesjonalnym personelem. Było to dla mnie niezapomniane doświadczenie. Jeśli będę miała okazję wrócić do Polski, to na pewno to zrobię. Dla mnie Conbelts pozostanie na zawsze wyjątkową firmą.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów. 

Wiemy, ile w piątek zapłacisz za benzynę. Będzie taniej

W piątek litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,95 zł, benzyny 98 - 6,65 zł, a diesla - 6,12 zł - wynika z czwartkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne obu rodzajów benzyny będą niższe niż w czwartek, a cena diesla będzie wyższa.