Sprzedaż kopalniSilesia\": Wpłynęły dwie oferty
fot: PAP
Do zakupu kopalni w Czechowicach-Dziedzicach zgłosiło się dwóch oferentów, którzy do 20 czerwca muszą pozostać niejawni
fot: PAP
Jawna część negocjacji została już zaplanowana na 20 kwietnia w katowickiej siedzibie Kompanii Węglowej.
Druga próba sprzedaży kopalni \"Silesia\" rozpoczęła się 17 lutego br. opublikowaniem ogłoszenia o publicznym zaproszeniu do składania ofert. Procedura zbycia części majątku KW, czyli kopalani \"Silesia\" znacznie się różni od przetargu, który w ubiegłym roku okazał się nieskuteczny.
Jedynym oferentem była wówczas szkocka grupa Gibson. Wybrany w tym roku przez zarząd KW sposób pozyskania inwestora na drodze negocjacji zgłoszonych ofert dla tej kopalni daje większe szanse na sukces.
W przypadku czechowickiej kopalni sukces oznacza uzyskanie pieniędzy na konieczne inwestycje do ustabilizowania wydobycia. W przyjętej procedurze negocjacji nie ma ceny wywoławczej. Tym różni się od przetargu. Możliwa jest nie tylko sprzedaż, ale także inne formy doinwestowania tej najmniejszej kopalni KW. Na udostępnienie złóż do eksploatacji \"Silesia\" potrzebuje ok. 1,3 mld zł.
Czytaj też:
Ostatni dzień składania ofert kupna kopalni \"Silesia\"