Sprzedano akcje Apatora

Rozrusznik stycznikowy p apator mining

fot: Apator Mining

Apator Mining specjalizuje się w produkcji górniczej aparatury elektrycznej (na zdjęciu bezpieczny rozrusznik stycznikowy)

fot: Apator Mining

Apator Mining sp. z o. o sprzedał inwestorom instytucjonalnym akcje Apatora stanowiące 2,85 proc. jego kapitału zakładowego i dające 1,71 proc. głosów na WZA -  poinformowała spółka w komunikacie.

- Uzyskane środki finansowe ze sprzedaży akcji, Apator Mining sp. z o. o. wypłaci w formie dywidendy spółce Apator SA, która przeznaczy je na cele inwestycyjne - napisano w komunikacie.

Apator Mining sprzedał 1 mln akcji Apatora. Średnia cena sprzedaży 1 akcji wyniosła 17,94 zł.

Po tej transakcji Apator Mining, producent sprzętu górniczego, najstarszy w Polsce producent aparatury przeciwwybuchowej ma jeszcze 5,6 mln akcji Apatora, stanowiących 15,95 proc. kapitału i 9,57 proc. głosów na WZA.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowa wieża kontroli lotów

Na gliwickim lotnisku ma powstać nowoczesna wieża kontroli lotów - wynika z informacji lokalnego samorządu. Dla wieży, która ma obsługiwać ruch lotniczy i stać się charakterystycznym elementem panoramy miasta, złożono już wniosek o pozwolenie na budowę.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

1755669760 powstaniaslaskie

Narodowy Dzień Powstań Śląskich - to górnicy walczyli o Polskę

Kiedy mówi się o Powstaniach Śląskich, zwykle pada kilka nazwisk dowódców i polityków. Ale siłą, która przeważyła szalę w latach 1919-1921, byli ci, którzy na co dzień zjeżdżali pod ziemię. Górnicy. Bez nich nie byłoby powstań, a Śląsk prawdopodobnie zostałby po niemieckiej stronie. Narodowy Dzień Powstań Śląskich został ustanowiony w 2022 roku, by uczcić pamięć uczestników trzech powstań śląskich z lat 1919–1921. To właśnie 20 czerwca 1922 roku, po zakończeniu sporów granicznych, Wojsko Polskie wkroczyło na te ziemie.