Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 738.75 USD (-0.24%)

Srebro

86.83 USD (-0.20%)

Ropa naftowa

105.22 USD (+0.87%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.10%)

Miedź

6.47 USD (-0.35%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 738.75 USD (-0.24%)

Srebro

86.83 USD (-0.20%)

Ropa naftowa

105.22 USD (+0.87%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.10%)

Miedź

6.47 USD (-0.35%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Spotkanie w sprawie programu naprawczego

1737621982 jsw

fot: Dawid Lach/JSW

W JSW trwa dyskusja o finansach

fot: Dawid Lach/JSW

Zarząd JSW kontynuuje działania skoncentrowane na poprawie niekorzystnej sytuacji płynnościowej Grupy Kapitałowej. W ramach Planu Strategicznej Transformacji spółka matka prowadzi politykę racjonalizacji m.in. kosztów. Taką samą politykę winny prowadzić spółki zależne tworzące Grupę Kapitałową JSW - poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa w komunikacie.

21 stycznia w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządu JSW z zarządami spółek zależnych. Poświęcone było efektywności zarządzania oraz wprowadzeniu działań obniżających koszty. 

"Na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej JSW składają się wyniki wszystkich spółek, dlatego nie można akceptować sytuacji w której część spółek nie stosuje się do polityki racjonalizacji wydatków, utrzymując dobre wyniki dzięki kontraktom ze spółką matką i nie szuka możliwości obniżenia kosztów działalności jak i innych źródeł dochodów poza kontraktami z JSW" - można przeczytać w komunikacie.

Jak podała JSW, zarządy spółek zależnych mają wprowadzić w swoich firmach działania zwiększające przychody z kontraktów spoza Grupy i obniżyć koszty bieżącej działalności. Szczególną rolę wyznaczono spółkom, które dzięki kontraktom z JSW mają zadowalające zyski, zapasy gotówki i dobrą płynność finansową. 

Podjęto decyzję o powołaniu zespołu składającego się z przedstawicieli JSW i spółek zależnych, który wypracuje kolejne inicjatywy, dzięki którym poprawi się sytuacja płynnościowa Grupy Kapitałowej JSW. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prezydent podpisał nowelę umożliwiającą pożyczki z ARP dla JSW i Azotów

Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelizację ustawy o systemie instytucji rozwoju, której celem jest umożliwienie Agencji Rozwoju Przemysłu udzielania pożyczek przedsiębiorstwom górniczym i innym spółkom o istotnym znaczeniu dla gospodarki, w tym JSW i Azotom.

Na Bałtyku rozpoczęto instalację fundamentów turbin na farmie wiatrowej Baltica 2

Na Morzu Bałtyckim rozpoczęto instalację monopali pod turbiny morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 - poinformowali w poniedziałek w Gdańsku przedstawiciele PGE i Orsted. Zainstalowanych zostanie 111 monopali - pod 107 turbin wiatrowych i cztery morskie stacje elektroenergetyczne.

Związkowcy chcieli oddać petycję w sprawie Zielonego Ładu, nikogo nie zastali. „Tak pracują wybrańcy narodu”

W poniedziałek, 11 maja, przedstawiciele związków zawodowych odwiedzili biura senatorów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcieli przekonać w ten sposób parlamentarzystów do poparcia prezydenckiego wniosku dotyczącego przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu. - To referendum nie dotyczy tylko Śląska. Ono tak naprawdę dotyczy całej Polski, wszystkich Polaków, bo to, jak się ono zakończy, będzie miało wpływ na przyszłość naszą, naszych dzieci i naszych wnuków - przekonywał w Katowicach Rafał Jedwabny, szef WZZ Sierpnia 80 w PGG.

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.