Śmiertelny wypadek w kopalni Piast
Do wypadku doszło podczas zabudowy stropu. Spadające bryły zabiły 45-letniego górnika przodowego. Zmarły osierocił troje dzieci.
To już 18. w tym roku śmiertelna ofiara wypadków w polskim górnictwie węgla kamiennego i 24. w całym polskim przemyśle wydobywczym.
Okoliczności wypadku zbada Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach, który m.in. oceni czy podczas prac zachowano niezbędne normy bezpieczeństwa.